Zielona oaza w najbardziej urokliwej części Wilanowa

Wilanów przed laty kojarzył się głównie z otoczonym wypielęgnowanymi ogrodami Pałacem Jana III Sobieskiego, ale na początku XXI wieku znacznie częściej o tej dzielnicy słyszało się w kontekście mieszkaniowego boomu i rosnących jak grzyby po deszczu osiedli.

 

Dziś, w dobie powrotu do natury i przesytu zgiełkiem, wielu mieszkańców nowych części Wilanowa zaczyna rozglądać się za spokojniejszym miejscem. Mamy dobre wieści – można je znaleźć w obrębie naszej dzielnicy.

 

Pełne zieleni Zawady to miejsce, w którym mieszkańcy odnajdą ciszę i spokój bez rezygnowania z zalet mieszkania w Warszawie. Właśnie tu powstaje nowe osiedle Tulip Wilanów z oferty Ronson Development. Mieszkańcy tej inwestycji będą mieli możliwość spędzania czasu we własnych ogródkach lub w prywatnym ogrodzie osiedlowym przeznaczonym dla wszystkich lokatorów.

 

Nowe osiedle to propozycja, która spodoba się zarówno singlom, rodzinom z dziećmi, jak i seniorom. Mieszkańcy będą mieli na wyciągnięcie ręki zieloną okolicę, ale też takie udogodnienia jak galeria handlowa Plac Vogla z ofertą sklepów, restauracji i usług, a także pobliskie centrum kultury, placówki edukacyjne i planowana na Wilanowie linia tramwajowa.

 

Jeśli zastanawiacie się, skąd wzięła się nazwa Tulip Wilanów, to zapytaliśmy o to dewelopera. Nazwa osiedla nawiązuje do życia w otoczeniu natury, a także przywołuje na myśl Holandię z jej minimalistyczną i nowoczesną architekturą oraz drogami pełnymi rowerów.

 

Podczas projektowania wilanowskiego osiedla Ronson Development inspirował się właśnie holenderskim stylem życia – z miejscem na relaks, ruch i filozofię „slow life”.

 

W nowej inwestycji Ronson Development przeważać będą mieszkania 3-pokojowe, ale deweloper przygotował też duży wybór mieszkań 2-pokojowych.

 

Niezwykłym udogodnieniem będą antresole znajdujące się w 54 największych lokalach. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania architektom udało się uzyskać imponującą przestrzeń – aż 5 metrów wysokości – w salonach tych mieszkań.

 

Sprawdziliśmy też ceny w Tulip Wilanów i trzeba przyznać, że osiedle ma jeszcze jedną znaczącą przewagę nad innymi częściami dzielnicy. Ceny za metr kwadratowy zaczynają się tu od 8600 zł, podczas gdy w Miasteczku Wilanów są to średnio kwoty rzędu 10,5 tys. zł/mkw. W połączeniu z niezwykłą lokalizacją jest to całkiem dobry argument, by rozważyć przeprowadzkę na Zawady.