Zadbane i piękne piersi pomimo upływu lat…

Piersi niewątpliwie przyciągają męskie spojrzenia, a dla Pań mogą być zarówno powodem do dumy, jak i źródłem kompleksów. Piękne piersi to marzenie wielu kobiet i wiele pań rozważa wykonanie zabiegu z  obszaru medycyny estetycznej.

Kiedyś słysząc o poprawieniu piersi myśleliśmy tylko o implantach lub chirurgicznym podniesieniu opadniętych piersi. Jakie metody są dostępne dziś?
Doktor Gumkowski, AGklinik: Rzeczywiście, jeszcze 10 lat temu o poprawie wyglądu piersi mówiło się właściwie tylko w kontekście implantów lub otwartej chirurgii. Te metody nadal są z powodzeniem stosowane w chirurgii estetycznej, natomiast wiele pań nie wymaga tego typu zabiegu, by  poprawić wygląd swojego biustu. Czasem optymalnym zabiegiem jest podniesienie piersi, które widocznie modeluje i ujędrnia biust, nadając mu zdecydowanie lepszy wygląd, a pacjentce dodaje pewności siebie i podnosi poziom zadowolenia oraz samoakceptacji. Zamiast implantów piersi stosujemy również przeszczep własnej tkanki tłuszczowej, gdzie nie tylko powiększamy w sposób naturalny piersi, lecz także modelujemy sylwetkę. Czyli tak zwane „dwa w jednym”!

W jaki sposób można podnieść biust?

Doktor Gumkowski, AGklinik: W mojej klinice AGklinik wykonujemy zabiegi podniesienia piersi wykorzystując trzy metody. Pierwsza polega na usunięciu nadmiaru skóry
i umiejscowieniu brodawki w optymalnym miejscu. Jest to tak zwany zabieg mastopeksji. Trwa on zwykle 1,5–2,5h, a rekonwalescencja ok. 3 miesiące. Stosujemy ją w przypadku bardzo dużych, obwisłych piersi, gdzie pozostałe metody niestety nie przyniosą dobrych rezultatów. Pozostałe  zabiegi to zabiegi mało inwazyjne, co również pokazuje, jak bardzo medycyna estetyczna się rozwinęła. Dziś wykonujemy wiele nieinwazyjnych zabiegów, które przynoszą znakomite efekty. Taka jest właśnie metoda prof. Serveda, która polega na implantacji specjalnych nici, dzięki którym chirurg podwiesza gruczoł piersiowy do góry – do właściwej, pożądanej pozycji. Ten zabieg nie wymaga operacji, długiego okresu rekonwalescencji i nie pozostawia blizn! Wykonywany jest
w znieczuleniu miejscowym i trwa kilkanaście minut. Zabieg można zastosować, gdy opadnięcie piersi nie jest bardzo duże. Trzecia metoda polega na wprowadzeniu pod skórę niewchłanialnych nici. Za pomocą utworzonej w ten sposób specjalnej „siatki”( podskórnego biustonosza), chirurg podnosi piersi do góry. Zabieg trwa ok. 1–1,5h, a po jego zakończeniu przez ok. 3 miesiące pacjentka musi dodatkowo nosić specjalny sportowy biustonosz stabilizujący biust. Podczas tego zabiegu również możemy uzupełnić niedobory objętości, przeszczepiając tkankę tłuszczową pacjentki. Ta metoda daje naprawdę wspaniałe rezultaty – brak blizn, naturalny efekt, widoczne podniesienie i ujędrnienie biustu, dlatego jest tak chętnie wybierana przez pacjentki, a ja sam również bardzo gorąco ją polecam.
 
Panie doktorze, proszę powiedzieć, kiedy warto rozważyć wykonanie zabiegu podniesienia piersi i jaki wpływ ma zwykle taki zabieg ogólne samopoczucie pacjentki?
Doktor Gumkowski, AGklinik: Wykonanie zabiegu należy rozważyć wtedy, gdy kobieta zdecydowanie nie jest usatysfakcjonowana wyglądem swoich piersi. Jeśli biust jest wyraźnie asymetryczny lub np. stracił swoją jędrność ze względu na długotrwałe karmienie piersią, wtedy warto umówić się na konsultację w klinice chirurgii estetycznej. Lekarz na podstawie pogłębionego wywiadu doradzi wybór optymalnej metody zabiegowej. Poprawa wyglądu piersi wpływa bardzo pozytywnie na psychikę pacjentek, na poprawę ich samooceny i pewność siebie. Dzięki nowoczesnym metodom podnoszenia piersi, możemy uzyskać naturalne i jednocześnie wyraźne efekty – piękny, podniesiony i ujędrniony biust to marzenie wielu kobiet, które dziś jest absolutnie w zasięgu ręki!

Dziękujemy za rozmowę

 

dr ADAM GUMKOWSKI

AGKlinik Adam Gumkowski
ul. Kazimierzowska 43, 02-572 Warszawa
agklinik.com