Z dzieckiem przy restauracyjnym stole

Od kiedy Julka zaczęła chodzić, zgodnie doszliśmy do wniosku, że czas poszerzyć horyzonty i zjeść wspólny obiad „na mieście”. Naiwni, pełni niczym nieuzasadnionego optymizmu, wybraliśmy się do polecanej pizzerii tuż za rogiem. Od drzwi uderzył nas przyjemny harmider, dźwięki muzyki i cudowny aromat włoskich dań. Cóż, po 30 minutach oczekiwania, stłuczonej szklance i nieudanych próbach uspokojenia małej w wózku blokującym przejście, możemy powiedzieć, że pizza na wynos smakowała wyjątkowo dobrze!

 

 

2017_10_10_VILANOVA_dzieci_i_wnetrze_BIG-2

 

 

 

Jako że jesteśmy ludźmi, którzy nie łatwo się zniechęcają, podjęliśmy kolejną próbę. Tym razem jednak przygotowaliśmy się do tego wyjścia. Niczym szpiedzy osiedlowi, przepytaliśmy sąsiadów, gdzie udaje im się zjeść wspólny posiłek poza domem, kiedy ich urocze aniołki, nie zostają pod opieką babć i cioć. Przestudiowaliśmy wiele recenzji, ba, nawet aktywnie braliśmy udział w dyskusjach w szerokim gronie mądrych rodziców, stałych bywalców forów internetowych i co najważniejsze lokali!

 

 

 

Tak trafiliśmy do Vilanova. Restauracja usytuowana jest przy głównej ulicy Miasteczka Wilanów. Po wejściu ze zdumieniem spostrzegliśmy charakterystyczny brak dzieci, przy stolikach. Dokładnie w momencie, kiedy planowaliśmy odwrót podeszła do nas kelnerka, a właściwie podeszła do Julki i przywitała się z nią z uśmiechem. Jak się miało okazać po chwili, tym razem nasz obiad był sielanką nie tylko kulinarną, ale i wychowawczą.

 

 

 

Restauracja Vilanova posiada bowiem ogromną przewagę nad wieloma miejscami! Jest to bajeczny pokój zabaw, przystosowany dla dzieci w każdym wieku, są tam precyzyjnie wyselekcjonowane zabawki, najpiękniejszy domek dla lalek, jaki można sobie wyobrazić, tablica manipulacyjna, kuchnia, książki, kolorowanki, gry, basen z kulkami, wszystko to w delikatnej kolorystyce i w towarzystwie animatorki, która bawi się z dziećmi, a tym samym pozwala zrelaksować się rodzicom.

 

 

2017_10_10_VILANOVA_dzieci_i_wnetrze_BIG-3

 

 

 

Zauroczeni klimatem miejsca, podejściem do najmłodszych gości i co tu ukrywać, zachęceni przyjemnością spędzania spokojnych chwil w restauracji z latoroślą, zapytaliśmy o atrakcje towarzyszące. Nie zawiodła nas odpowiedź. Ponieważ w restauracji organizowane są cykliczne warsztaty kulinarne dla dzieci, gdzie maluchy z pomocą Pań animatorek gotują, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Tej wiosny planowane są także zajęcia muzyczne dla najmłodszych! Zajęcia SoMusic Baby, czyli autorski program kompozytora Adama Sztaby dla niemowląt i dzieci do lat 4. Dowiedzieliśmy się, że poprzez aktywne słuchanie, spotkania mają wprowadzić dziecko w magiczny świat muzyki, sprawić by stała się ona dla malucha nie tylko czystą przyjemnością, ale była przede wszystkim nieodzownym elementem jego życia. W tym momencie wiedzieliśmy już, że to dopiero początek naszej wspólnej przygody z wyjściami „w miasto”.

 

 

 

P.S. W okresie letnim, funkcjonuje tu ogródek, a w nim stoi pełnowymiarowy drewniany domek dla dzieci. Chyba nie muszę mówić o zaletach takiego rozwiązania, prawda? 😉

 

 

Restauracja VILANOVA

ul. Klimczaka 22, 02-797 Warszawa

Pon – Niedz 12.00 – 22.00

+48 22 412 04 57, +48 781 71 78 78

www.vilanova.pl