WIEŻA BABEL KONTRA PRZESTRZEŃ wystawa prac doktorantów ASP w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie

WIEZA_BABEL_plakat_do_wystawy_czasowej

Zapraszamy  do wilanowskiej Oranżerii na wystawę „WIEŻA BABEL kontra PRZESTRZEŃ”. To okazja zobaczenia prac doktorantów Wydziału Grafiki ASP w Warszawie, a także możliwość udziału w kreatywnych warsztatach plastycznych.

 

 

Wystawa metaforycznie ujmuje różnorodność postaw we współczesnej sztuce, orientujących się wobec dwóch – niekiedy przeciwstawnych, niekiedy uzupełniających się – postaw artystycznych. Z jednej strony jest poszukiwanie znaczeń, treści społecznych, obserwacji zdarzeń, z drugiej – dążenie do sztuki skupionej na formie, ekspresji wizualnej i wyrażaniu pojęć abstrakcyjnych, często niemożliwych do ujęcia w słowa.

 

WYSTAWA CZYNNA: od 13 maja do 4 czerwca, w godz. 10.00–18.00

 

WSTĘP: bilet do parku wilanowskiego | 5 zł – bilet zwykły, 3 zł – bilet ulgowy, 1 zł – dzieci do 12 lat

 

 

PROGRAM EDUKACYJNY towarzyszący wystawie

 

Alfabet (nie)porozumienia – warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 7–12 lat

 

Jak można się porozumieć, gdy mówimy różnymi językami? Dlaczego tak ważne jest zrozumienie „innego” człowieka? Podczas warsztatów wykorzystany zostanie język sztuki pozwalający komunikować się bez użycia słów. Uczestnicy wykonają zaszyfrowane prace plastyczne.

 

TERMINY: 14 maja, 4 czerwca, godz. 13.00–17.00

 

Budujemy wspólną wieżę Babel – warsztaty dla grup zorganizowanych w wieku 7–10 lat

 
Jak to było z tą wieżą Babel? Co sprawiło, że nie została ukończona? Dlaczego tak wielu artystów nawiązuje do tego tematu? Podczas warsztatów uczestnicy spróbują w porozumieniu zbudować wypowiedź plastyczną, z której zaprojektują wspólną papierową instalację – wieżę Babel. Warsztaty odbywają się w przestrzeni wystawy.

 

TERMINY: 16, 18, 23, 25, 30 maja oraz 1 czerwca, godz. 10.00–11.30 oraz 12.00–13.30

 

BILETY: 10 zł/os. (bilet edukacyjny) + 100 zł (bilet tematyczny od grupy)