Wierszopiosenki z Akademii Pana Arka

Nasza redakcja objęła patronat nad publikacją nutową pt Wierszopiosenki z Akademii Pana Arka. To zbiór szesnastu piosenek dla dzieci napisanych przez kompozytora Arkadiusza Niezgodę do słów Juliana Tuwima.

 

Wszystkie utwory usłyszymy na albumie CD Podróże małe i duże, które nagrały dzieci z Akademii Pana Arka – szkoły muzyczno-teatralnej, której inspiratorem jest sam kompozytor. Wierszopiosenki są już dostępne na rynku. Polecamy je szczególnie tym, którzy mają w domu fortepian lub inny instrument klawiszowy, na którym mogą wykonać akompaniament ciekawie skomponowanych piosenki tj Pan Hilary i wspólnie je zaśpiewać. Publikacja zawiera również partie wokalne.

Wierszopiosenki z Akademii Pana Arka to również przedstawienie pod taka samą nazwą realizowane co rok przez szkołę, a które w styczniu tego roku odbyło się w Sali Widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów.

 

Obecnie dzieci z Akademii Pana Arka rozpoczęły produkcję muzyczną do nowej serii albumów,  dziecięcej wytwórni muzycznej Bajki-Grajki. Już niebawem usłyszymy Czerwonego Kapturka i Kopciuszka w ciekawych odsłonach narracyjnych bo czytanych przez dzieci. Słuchowiskom towarzyszyć będzie muzyka napisana na orkiestrę. Już dzisiaj polecamy tę serię.

 

Akademia Pana Arka rozpoczęła zapisy na nowy semestr szkolny 2016 i 2017 r.