WIELKIE ROWEROWE ŚWIĘTO W WILANOWIE

teraz-wilanow.indd

To będzie niezapomniany rowerowy weekend w Wilanowie. W sobotę 19 maja odbędzie się Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy, a w niedzielę 20 maja Lang Team Race dla miłośników kolarstwa szosowego.

 

teraz_wilanow_90x120.indd

 

 

Organizowane przez Czesława Langa Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe od lat cieszą się popularnością i uznaniem w kolarskim środowisku. Warszawska odsłona cyklu tradycyjnie odbędzie się w Wilanowie, a wystartować w niej może każdy – wystarczy mieć rower i kask. Dzieci z rodzicami mogą wziąć udział w Paradzie Rodzinnej, a bardziej doświadczeni kolarze mogą wybrać jeden z trzech dystansów – Mini, Medio i Grand Fondo (od 30 do ponad 80 km).

 

Trasa maratonu jest szybka i płaska i wiedzie na południe, wzdłuż Wisły tworząc pętle między miejscowościami Obórki, Gassy, Obory i Konstancin-Jeziorna. Start i meta, a także miasteczko wyścigu będą umiejscowione przy Pałacu w Wilanowie. „Wilanów i okolice to świetne miejsce na rower. Sam często odwiedzam te tereny i widzę jak wiele osób jeździ na rowerze. I właśnie o to nam chodzi – aby jak najwięcej ludzi aktywnie i zdrowo spędzało wolny czas. A rower i Vienna Life Lang Team Maraton jest znakomitym sposobem na aktywny weekend” – mówi Czesław Lang.

 

Dzień po maratonie swoich sił będą mogli spróbować miłośnicy kolarstwa szosowego. Lang Team Race to zawody przeznaczone właśnie dla nich – na tym wyścigu każdy może poczuć się jak Rafał Majka, czy Michał Kwiatkowski. Starannie dobrana trasa, scenografia z Tour de Pologne i oczywiście sami kolarze tworzą niepowtarzalną atmosferę. Dodatkową atrakcją kolarskiego weekendu w Wilanowie będzie uroczysta i otwarta dla wszystkich prezentacja Tour de Pologne, która odbędzie się w piątek 18 maja.

 

logo_VLLTMR

W roku 90-lecia wyścigu i 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości organizatorzy szykują wiele niespodzianek.