V Jubileuszowy Bal Debiutantek

Tegoroczny Bal Debiutantek odbył się 21 kwietnia 2018 roku w Auli Dużej Politechniki Warszawskiej. Jest to wydarzenie kulturalne o wymiarze charytatywnym, będące zwieńczeniem półtorarocznego programu „Debiutantki” realizowanego w Muzeum Pałacu w Wilanowie.

 

 

 

W czasie tzw. „Pensji Debiutantek” dziewczęta zdobywały umiejętności przydatne w życiu społecznym i organizowały szereg ogólnopolskich akcji charytatywnych. Celem programu „Debiutantki” jest wychowanie młodego pokolenia wrażliwego na dobro drugiego człowieka, o otwartym sercu i umyśle, ceniącym piękno i historię. 

 

 

Zgodnie z tradycją Bal Debiutantek otworzył polonez w wykonaniu dziewcząt oraz tancerzy ZPiT Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”. 

 

 

W programie balu nie zabrakło akcentów patriotycznych ze względu na wyjątkowy moment jakim jest jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 

 

 

Podczas uroczystości zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać niezwykłego duetu Aleksandry Chacińskiej i Remigiusza Łukomskiego „Słońce wschodzi i zachodzi” z opery „Skrzypek na dachu” oraz „Co się dzieje, oszaleję” z „Księżniczki czardasza”. Nie zabrakło również wrażeń estetycznych – w programie znalazło się widowisko kostiumowe artystów Wyższej Szkoły Artystycznej „Sacrum i Profanum – Królowe, anioły, demony”,  w którym tancerki wystąpiły do muzyki granej na żywo przez Agnes Violin.  Znamienita rosyjska śpiewaczka operowa Anna Suvorova wykonała arię „Je Veux Vivre” z opery „Romeo i Julia” Charles’a Gounod. Zwieńczeniem był walc W. Kilara z filmu pt. ,,Ziemia obiecana” w wykonaniu debiutujących dziewcząt i tancerzy ZPiT UW „Warszawianka”.

 

 

Bal Debiutantek to powrót do tradycji. Przyświeca mu idea dobroczynności, oraz duma z polskiego dziedzictwa narodowego. 

 

 

Wielowątkowość artystycznych przeżyć, przeplatających się z historycznymi  i charytatywnymi akcentami, wzmacnia przekaz i łączy ze sobą środowiska artystyczne, biznesowe nie tylko z Polski, ale i z całego świata.

 

Zdj. Sylwia Hermanowska