V edycja Królewskiego Festiwalu Światła w Wilanowie – relacja

Już po raz piąty odbył się Królewski Festiwal Światła, podczas którego magia światła otuliła cały Wilanów. Byliśmy uczestnikami niesamowitych pokazów, łączących grę światła i dźwięku, iluminacji świetlnych, będących bajkowym tłem uwiecznianym na fotografiach.

 

Wśród licznych atrakcji na wyróżnienie zasługuje planetarium – namiot sferyczny, w którym dzieci i dorośli mieli okazję wysłuchać opowieści o niebie i gwiazdach.

 

Wilanowski Ratusz nabrał kolorów i dynamiki – szklana fasada budynku mieniła się różnymi barwami światła w rytm muzyki, wprawiając oglądających w hipnotyczny zachwyt.

 

Na Festiwalu Światła nie mogło zabraknąć mappingów – pokazów światło – obraz – dźwięk w formacie 3D, które w tym roku zostały wyświetlone na fasadzie kościoła św. Anny. Po pokazie warto było wybrać się na spacer wzdłuż ul. Kostki Potockiego, która prowadziła do kolejnej atrakcji – instalacji pod nazwą „Drzewa abażurów”, które stworzyły absolutnie bajkowy nastrój.

 

Atrakcją na tle której powstały chyba wszystkie pamiątkowe zdjęcia z tegorocznej edycji festiwalu były instalacje świetlne Multidekor, między innymi wysoki i szeroki na 6 metrów tunel (każdy, kto przeszedł pod umieszczoną nad wejściem do tunelu bramą festiwalową, ujrzał nad głową rozświetlone aż 24 tysiącami fioletowych i białych lampek sklepienie, przypominające rozgwieżdżone niebo), pięciometrowy, srebrno-złoty Paw Królewski błyszczący 11 tysiącami światełek. Niezwykle reprezentacyjny paw rozkładał precyzyjnie zdobione pióra na szerokość aż 6,5 metra, ramka świetlna – w wysokiej i szerokiej na ponad 3 metry dekoracji bez problemu zmieściła się nawet największa rodzina. Ramkę rozświetlało ponad 2,5 tysiąca lampek migoczących białym światłem o ciekawie połączonych barwach – ciepłej i chłodnej. Na ulica Klimczaka zaparkował czarujący autobus Multidekor. Czerwony, prawie ośmiometrowy autobus przypominający kultowy „Ogórek” rozświetlało ponad 18 tysięcy kolorowych diod.

 

W Royal Wilanów pod instalacją z podświetlanych kolorami parasolek, wśród baniek mydlanych, można było usiąść lub zatańczyć przy muzyce na żywo, granej na bezsprzecznie jednym  z najpiękniej brzmiących instrumentów, jakim jest saksofon.

 

Dzieci w strefie fantazji, miały okazję wykonać makijaże farbami świecącymi w świetle UV.

 

Ale to Warsztaty z najlepszym polskim jibberem Wojtkiem „Gniazdo” Pawlusiakiem, Game of S.N.O.W czyli pojedynek z Gniazdem oraz Royal Jam w SnowPark Royal Wilanów stały się największą atrakcją!

 

 

Weekend 11–12 marca był ostatnim weekendem z rozświetlonym ogrodem i pokazami mappingów w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

 

 

Organizatorami tegorocznej edycji Królewskiego Festiwalu Światła byli:

Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy,

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

 

Partnerami i sponsorami wydarzenia byli:

Centrum Kultury Wilanów, Centrum Sportu Wilanów, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy

Griffin/Eco Natolin

Capital Park/Royal Wilanów

Robyg

Polnord

BOŚ

Ferrero

 

Partnerami technologicznymi festiwalu byli natomiast:

Multidekor i Prolight.