Uroczysty trening Legia Soccer Schools przy Łazienkowskiej 3

Wielkie święto dla dzieci ćwiczących w Legia Soccer Schools. W sobotę 10 czerwca, na boisku głównym Stadionu Legii odbył się uroczysty trening z ich udziałem. Tego samego dnia przy Łazienkowskiej 3 miał miejsce finał Akademii Klasy Ekstra oraz IV Festiwal Rodziny. We wszystkich imprezach wzięło udział łącznie ponad 14 tysięcy osób.

 

Projekt Legia Soccer Schools liczy już 50 ośrodków w całej Polsce. Na zakończenie każdego sezonu młodzi członkowie legijnej rodziny mają unikalną możliwość przeprowadzenia zajęć na murawie, na której swoje mecze rozgrywa aktualny Mistrz Polski. W ostatnią sobotę przy Łazienkowskiej 3 tysiące dzieci ćwiczyło na 16 mini-boiskach pod opieką ponad 60 trenerów i instruktorów od rana do wieczora.

 

– Sukces sportowy, który osiągamy na poziomie pierwszej drużyny Legii Warszawa, w przyszłości ma się brać z tego, co dzieje się na takich treningach. Tutaj mają się rodzić następne gwiazdy, ale nie tylko gwiazdy. Także kibice, ludzie, którzy będą tworzyli naszą klubową społeczność – mówił Właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski, który brał udział w treningu wspólnie z Ministrem Sportu i Turystyki Witoldem Bańką oraz Prezesem Zarządu Ekstraklasy S.A. Dariuszem Marcem.

 

Sobota na Stadionie Legii była pełna atrakcji dla najmłodszych – równolegle odbył się finał Akademii Klasy Ekstra, cyklu Ekstraklasy, w trakcie którego dzieci doskonaliły swoje umiejętności przy wykorzystaniu profesjonalnych akcesoriów, np. bramki celnościowej. Z ogromnym zainteresowaniem spotkał się IV Festiwal Rodzinny, który kolejny raz wspierała Fundacja Legii. Uczestnicy festiwalu mogli sprawdzić się m.in. na stanowiskach sekcji sportowych Legii oraz rywalizować w olimpiadzie rodzinnej. Przez cały dzień ćwiczeń i zabaw gościom towarzyszyła maskotka Klubu – Miś Kazek.