Trzecia odsłona Projektu Kobiety Maksymiliana Ławrynowicza pt. „Władza” – relacja

W piątkowy wieczór w Robyg Working Balance spotkaliśmy się z niezwykłym artystą – Maksymilianem Ławrynowiczem, podczas kolejnej odsłony projektu Kobiety, pt. „Władza”.

 

 

„Władza jest kobietą. Kobiety zawsze wpływały na losy świata. Często to właśnie one decydowały o losach całych narodów, wyznaczały granice państw, były paniami życia i śmierci swoich poddanych – tłumaczy temat wystawy jej autor. Władza potrzebuje ambicji, inteligencji, urody i nieprzejednanego przekonania, że wbrew uprzedzeniom należy wykorzystać sprzyjające okoliczności i osiągnąć sukces. Takie właśnie są Kobiety Władzy. Kobieta korzysta z okazji. Zdobywa ją podstępem, siłą, tudzież niecodzienną inteligencją. Daje mężczyznom złudzenie, że to oni decydują, jednocześnie wykorzystuje jakąś ich słabość.

 

 

W tym projekcie zobaczymy trzydzieści wyjątkowych wizerunków kobiet z historii Francji, Polski i Anglii. Wśród nich znalazły się m.in.: Elżbieta Tudor, córka Henryka VIII, królowa Anglii czy Diane de Poitiers, pochodząca ze znakomitego rodu, najbardziej wpływowa faworyta Króla Francji Henryka Walezjusza. Te kobiety były prekursorkami tego, co dzisiaj nazywamy PRem i kreacją wizerunku. Dobrze wiedziały, jak chcą być postrzegane. Łącząc historię, modę i wizaż chciałem odpowiedzieć sobie na proste pytanie: jak wyglądałaby dzisiaj królowa Elżbieta I na okładce Vouge’a? Jak dzisiaj wyglądałyby te niezwykłe postaci, skryte za kunsztownym makijażem i przemyślaną stylizacją? Ciekawi mnie jak odbierze to współczesna publiczność.”
M. Ławrynowicz

 

 

Twarzą wystawy została Anna Czartoryska-Niemczycka.

 

Partnerami wystawy są m in.:  Rina Cossack, Lewanowicz, Kate Artymowska, IPLegal, Magdalena Kapuścińska, Secret Place. Podczas wernizażu w Working Balance, goście mieli okazję spróbować win ufundowanych przez Piwnicę Smaków. 

 

Wystawę można oglądać do końca kwietnia w strefie coworkingu WorkingBalance w Wilanowie.

 

Autorką zdjęć jest Marta Wróblewska.