To będzie eksplozja mocy zbieramy armie ludzi dobrego serca – kolejna edycja Słoiki z Wilanowa w 2018 r.

20151118_7-1024x1024

Śledzimy losy naszych bohaterów, każdy tydzień przynosi nowe wiadomości. Widzimy jak Mama Leosia na portalu społecznościowym, chwali się postępami syna, inni rodzice z błyszczącymi od łez szczęścia oczami, donoszą o kolejnych postępach dzieci, sukcesach ich i ich rehabilitantów.

 

 

Nie możemy przejść obojętnie obok kolejnego dziecka, jest tylu małych superbohaterów, którzy potrzebują odrobinę pomocy, żeby pokazać światu swoje super moce.

 

„Słoiki z Wilanowa” były, są i będą. Pomagamy nadal, mimo iż w tym roku akcja będzie miała inny wymiar. Przygotowujemy eksplozje, eksplozje pozytywnych uczuć, miłości, życzliwości, szczodrości, to będzie niezwykłą moc, taka, która uzdrawia. Jednak wymaga to od nas ogromnego skupienia, musimy zebrać siły, by zwerbować armie ludzi dobrego serca na przyszły rok.

 

Dlatego w tym roku nieco pod świąteczną kołdrą spokoju, jednakże wciąż z radością Świętego Mikołaja zadbamy o naszych dotychczasowych podopiecznych. O tych, których doskonale już znacie, dla których zrobiliście już tak wiele.

 

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować, tak z głębi serca, ze łzami wzruszenia, za dotychczasowe wsparcie, za ogromne zainteresowanie, za miliony maili i telefonów z deklaracjami pomocy od dużych i małych firm, od gwiazd, od sąsiadów, przyjaciół i ludzi, którzy zwyczajnie chcą nieść pomoc. Kochani, prosimy, pomagajcie, kontaktujcie się z nami, piszcie, każda pomoc jest na wagę złota, każda pomoc sprawia, że na twarzach naszych bohaterów pojawia się uśmiech i nadzieja…

 

Między innymi dzięki takim przedsięwzięciom jak wilanowskie „Słoiki”, każdy z nas jest częścią sukcesu tych maluchów. Dzięki zgromadzonym środkom, mówią, stoją, siadają, jedzą, śmieją się, poznają świat i dziękują szerokim uśmiechem.

 

Można również wspomóc dzieci i ich rodziców w znany wszystkim sposób, przekazując 1% podatku na rzecz fundacji, pod których opieką znajdują się nasi bohaterowie.

 

Fundacje mają pod swoimi skrzydłami tysiące chorych dzieci. Dzięki pieniądzom pochodzącym z 1% podatku ich rodziny mogą zapłacić za lekarstwa, specjalistyczną terapię, sprzęt i turnusy rehabilitacyjne czy artykuły higieniczne. W Polsce organizacji pożytku publicznego, na rzecz których można przekazać w tym roku część podatku, jest 7199. Działają w różnych obszarach, jednak to te, które pomagają dzieciom, są najchętniej wybierane przez podatników. Potwierdzają to dane Ministerstwa Finansów.

 

Instytucja 1% została wprowadzona do polskiego systemu podatkowego 9 lat temu. Od tego czasu podatnik ma prawo przekazać część swojego podatku wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Aby to zrobić wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać w odpowiednie pole numer KRS wybranej organizacji oraz wartość przekazywanej kwoty, która nie może jednak przekroczyć 1% całego podatku.

 

Jeśli chcecie pomóc naszym bohaterom, prosimy o przekazanie 1% podatku na konta fundacji, które ich wspomagają, z odpowiednimi dopiskami:

 

 

Leoś Zub

11060026_1591640744413288_4671269206508889131_n

 

 

Przyszedł na świat 6 lat temu – Leon – oczko w głowie swoich rodziców.

 

Jednak dotknęła go poważna choroba, jaką jest guz mózgu. Stan chłopczyka pogorszył się niespodziewanie z dnia na dzień. Nic nie wskazywało na to, że ten radosny i pogodny chłopiec może nagle zachorować.

 

Choroba objawiła się nagłymi drgawkami, podczas których tracił on kontakt z otoczeniem. Po wykonaniu badań lekarze stwierdzili guza mózgu oraz padaczkę objawową. Natychmiast podjęto decyzję o konieczności przeprowadzenia operacji i usunięciu guza. Niestety ze względu na złą lokalizację guza lekarzom nie udało się usunąć go w całości. W wyniku operacji chłopczyk doznał prawostronnego niedowładu, który wymaga wieloletniej rehabilitacji. Od tego czasu rodzina jest pod stałą opieką lekarzy specjalistów w tym neurologa i okulisty.

 

Niedawno przeprowadzone badanie wykazało, że pozostała po operacji część guza przemieszcza się w kierunku pnia mózgu, co jest niezwykle niebezpieczne i stanowi zagrożenie dla życia Leona.

 

22 stycznia 2013 roku Leoś przeszedł drugą operację usunięcia guza. Po operacji u chłopca powrócił niedowład, który się pogłębił. Wróciło porażenie nerwu twarzowego oraz oka po prawej stronie.

 

Koszty rehabilitacji, jaką musi przechodzić Leon oraz konieczność zakupu leków przeciwpadaczkowych przekraczają możliwości finansowe rodziców, dlatego Lon stał się pierwszym bohaterem akcji „Słoiki z Wilanowa”. Zebrane pieniądze pozwoliły na kontynuację rehabilitacji, lecz wciąż jest to kropla w morzu potrzeb.

 

Od kilku lat na fundacyjne subkonto Leosia trafiają pieniądze przekazywane w ramach akcji 1% podatku. Środki pochodzące od anonimowych darczyńców umożliwiają dalsze leczenie chłopca. Przekazanie tego 1% jest nic nie kosztującym gestem podania ręki osobom najbardziej potrzebującym. Ten gest ratuje życie.

 

Leoś Zub

Fundacja ISKIERKA.

KRS: 0000248546.

Cel szczegółowy: „Leoś Zub”.

ING Bank Śląski numer rachunku

44 1050 0099 6781 1000 1000 0281

z dopiskiem „Leoś Zub z Wilanowa”.

 

 

Juliusz Laudański

20151118_7-1024x1024

 

 

Bez pomocy ciężko by było również rodzinie Julka Laudańskiego, któremu pomagaliśmy wspólnie dwa lata temu. Julek Laudański ma dziś 10 lat.  Jego rodzice stoczyli ogromną walkę o jego zdrowie, która wciąż trwa…W 3. miesiącu ciąży okazało się, że w głowie chłopca jest płyn, który przeszkadza w rozwoju mózgu. Rodzice pokochali swojego pierworodnego syna całym sercem i nie zamierzali się poddawać, postanowili zrobić wszystko co w ich mocy, aby ratować synka. Niestety, jedyne co można było zrobić to czekać do porodu. A Julek był silny i chciał żyć… W dwa tygodnie po przyjściu na świat rozpoczął, jak mówią rodzice, swoje tournée po różnych szpitalach. Zdiagnozowano u niego małogłowie, lekooporną padaczkę Westa i wiele wad centralnego układu nerwowego – jeden przypadek na 2 miliony – zdaniem jednego z lekarzy. Niestety, rokowania nie były pomyślne, ale rodzice i najbliższa rodzina nie tracą nadziei. Nadziei na to, że kiedyś Julek będzie mógł powiedzieć do nich „mamo-tato”, a nawet może ustać na nogach. W chwili obecnej jest dzieckiem leżącym i całkowicie zdanym na pomoc najbliższych, za którą odwdzięcza się najszczerszym uśmiechem.

 

Dzięki codziennym ćwiczeniom i rehabilitacji Juliusz stara się doganiać w rozwoju swoje młodsze rodzeństwo. Stara się komunikować z rodzicami oczami, uśmiechem i niektórymi sylabami „a ne”, „ama” i „ala”. Dzięki Waszej pomocy Julek dostał już nowy wózek i szansę na kontynuację rehabilitacji, wciąż jednak potrzebuje Waszej pomocy w swojej walce o komfort życia i jeszcze większy uśmiech na co dzień!

 

Juliusz Laudański

FUNDACJA AVALON 

KRS: 0000270809, 

z dopiskiem „Laudański, 3370”.

 

 

Leon Lewandowski

 

20161116_33-1024x683-300x300

 

 

Leo zwany „SuperMocarzem” – bohater ostatniej akcji „Słoiki z Wila- nowa” nie jest wyjątkiem. On i jego rodzina walczą każdego dnia, o lepsze jutro, o kolejny mały krok ku samodzielności, o słowo, gest i uśmiech. Swoją walkę o możliwość zobaczenia świata zaczął już w dniu narodzin.

 

Ma wycięte niemal całe jelito cienkie, zatem jest żywiony pozajelitowo, co oznacza przywiązanie do pompy 11 godzin na dobę, do tego ma wadę mózgu, wady serca (PFO/ASDII, niedomykalność zastawki trójdzielnej, stenozę płucną), obrzęki limfatyczne i cholestazę wątrobową.

 

Mimo tego wszystkiego ma ogromną wolę walki i determinację by wyzdrowieć.

 

Leon Lewandowski

FUNDACJA DZIECIOM

„ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”

ul. Łomiańska 5 w Warszawie

Numer konta Alior Bank:

15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Z dopiskiem:

„23564 Leon Lewandowski darowizna

na pomoc i ochronę zdrowia”.

 

Dziękujemy!

 

 

KALENDARZ 2018 „I LOVE WILANÓW”

 

 

akibhpmkhngfhdcg

 

 

Redakcja Teraz Wilanów, przygotowała kolejną edycję Kalendarza I Love Wilanów. Przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Wilanów, Royal Wilanów, Polnord, Centrum Kultury Wilanów i LemmonHouse oraz artystów fotografii, których zaprosiliśmy do projektu, udało się stworzyć wyjątkowy wernisaż ukazujący prawdziwe emocje codzienności.

 

Autorzy wystawy na fotografiach budują portret Wilanowa i jego mieszkańców, przedstawiają codzienność zwykłych ludzi, ukazują dzielnicę i jej mieszkańców w kontekście wielopłaszczyznowym. Zdjęcia składające się na wystawę tworzą spójną estetycznie całość. Na pozór przypadkowe kadry układają się z jednej strony w opowieść o Wilanowie i wilanowskich mieszkańców, z drugiej – wychodząc poza warstwę dokumentalną – są zapisem poszukiwania piękna w codzienności i banalności.

 

Pamiętajcie więc, że te Święta mogą być wyjątkowe, wystarczy, że podarujecie bliskiej osobie prezent szczególny, bo niosący ze sobą nadzieję – kalendarz, który jest częścią akcji pomocy dla bohaterów akcji „Słoiki z Wilanowa” .

 

Kalendarz „I Love Wilanów 2018”″ jest zbiorem pięknych widoków Wilanowa. Dzięki Wam może być także cegiełką, która przyczyni się do tego, że nasi mali, super-bohaterowie będą mogli cieszyć się każdym kolejnym dniem bardziej, a na ich twarzach pojawi się uśmiech, tak bardzo wyczekiwany przez otaczające ich miłością rodziny.

 

Kalendarz można nabyć bezpośrednio w redakcji Teraz Wilanów oraz w punktach partnerskich na Terenie Wilanowa:

 

– w przedszkolu Academy International

– w sklepie Rebel Angels

– w ALTO WILANÓW – Fikołki

– w Piotrze i Pawle – Al. Rzeczypospolitej 1

– w Royal Wilanów

 

 

logos male

 

Dziękujemy!