Spowalniamy upływ czasu – poznaj technologie lasera Frakcyjnego!

Skin Concept, to nie tylko zabiegi dla duszy i ciała, to także miejsce w którym bezboleśnie pozbędziesz się blizn, m.in. blizn potrądzikowych i przerostowych.

 

Idąc z duchem czasu prezentujemy Państwu Laser frakcyjny CO2, który jest nowoczesnym, wysokiej klasy laserem ablacyjnym  o wszechstronnym zastosowaniu. Istota zabiegu sprowadza się więc do stymulacji odtwarzania kolagenu. Kolagen jest głównym czynnikiem odpowiedzialnym za napięcie naszej skóry, tworzy bowiem podstawowe rusztowanie skóry właściwej. Oczywiście, procesy degeneracji kolagenu i odtwarzania go zachodzą w skórze przez całe życie. Niestety, z wiekiem produkcja nowego kolagenu nie nadąża za ubytkami istniejącego, a te stanowią ok. 1 % całego kolagenu w skali roku. W starzejącej się skórze zaburzona jest aktywność białek szoku cieplnego (HSP), które odgrywają kluczową rolę w regeneracji tkanek. Silne ich podgrzanie (szok termiczny) stymuluje produkcję tych ważnych białek. Dokonują tego lasery i dlatego są tak skuteczne w stymulowaniu odnowy skóry właściwej, a nowy kolagen to jędrniejsza, napięta, bardziej elastyczna, zagęszczona i bardzo mocno odświeżona skóra.

 

Okres jesień-zima jest idealny na zabiegi laserowe. Dlatego warto zaplanować je jeszcze przed okresem letnim.

 

Dla kogo laser frakcyjny

 

Każdy przypadek jest inny. Pewne reguły mogą dotyczyć trzech grup wiekowych. I tak:

 

25+ – zalecany jeden zabieg o delikatnych parametrach (krótki czas gojenia) nie częściej niż raz w roku. Dzięki ablacji, działającej jak porządny, bardzo skuteczny peeling, mamy efekt odświeżenia skóry, a dzięki stymulacji kolagenu – profilaktyczne działanie przeciwstarzeniowe.

 

Anna Salomon

 

SKIN CONCEPT

 

35+ – zalecany jeden zabieg o silniejszych parametrach lub 2 zabiegi w odstępie 1 miesiąca.

 

45+ – zalecana seria 2-3 zabiegów, czasem więcej, których głównym celem jest stymulacja skóry do produkcji kolagenu. Osoby dużo starsze mogą wymagać już większej liczby zabiegów.

 

Inne problemy niż starzenie, np. blizny i rozstępy – traktowane są bardzo indywidualnie.