SMAKI KRÓLEWSKICH OGRODÓW

Muzeum Pałacu w Wilanowie poszukuje pasjonatów kulinarnych, aby wspólnie z nimi stworzyć nową ścieżkę tematyczną w wilanowskich ogrodach! Każdy może mieć wpływ na to, jak atrakcyjne będzie w przyszłości zwiedzanie. Interesujesz się kuchnią? Lubisz gotować? Chcesz podzielić się swoją pasją i pomysłami? Dołącz do projektu!

Zapraszenie skierowane jest do uczniów szkół gastronomicznych, kucharzy, szefów kuchni, blogerów kulinarnych oraz pasjonatów gotowania. Muzeum wspólnie z uczestnikami programu chce przygotować ścieżkę zwiedzania wilanowskiego parku dotyczącą potencjału kulinarnego rosnących w nim roślin.

Uczestnicy projektu wezmą udział w czterech spotkaniach, podczas których wspólnie z pracownikami muzeum będą zgłębiać zapomniane przepisy kulinarne z najstarszych książek kucharskich i zapoznają się z potrawami, które trafiały na królewski stół. Będą przyglądać się ziołom i warzywom bardzo popularnym w staropolskiej kuchni i odnajdywać je w ogrodach użytkowych Wilanowa oraz zastanawiać się, jak ciekawie można je zaprezentować odwiedzającym królewską rezydencję.

ZGŁOSZENIA: można wysyłać do 10 maja 2015 r. na adres: pzwierzchowski@muzeum-wilanow.pl