„Rozkoszne lato” – album wierszy letnich dla dzieci

„Rozkoszne lato” autorstwa Margarett Borroughdame to „migawki o lecie” pisane słowem, rysunkiem i zdjęciami. Niektóre wiersze „mrugają” do czytelnika oczkiem, niektóre mają głębokie „drugie dno”. Wszystkie, bez wyjątku, są tak beztroskie, radosne i ciepłe, jak wymarzone lato! 

 

Premiera albumu wierszy letnich dla dzieci będzie miała miejsce w porze dojrzałego lata, 6 września 2015 r. Mamy nadzieję, że lektura wierszy sprawi dzieciom i dorosłym przyjemność. Nam sprawiła! Oto niektóre opinie czytelników i patronów wydania:

 

„Aż zapachniało latem. Na każdej karcie mieszka tu lato. Jest w soczystej trawie, w barwach motyla, w promieniach słońca, odgłosach przyrody i orzeźwiających smakach. Angażuje wszystkie zmysły i przenosi dzieci (oraz dorosłych) w najpiękniejszy w roku czas. Jeśli tęsknicie za zapachem lata, tu go odnajdziecie.” (Miasto Dzieci, www.miastodzieci.pl)

 

„Tęsknisz za ciepłem, słońcem i wakacjami? Możesz mieć to wszystko przez cały rok za sprawą uroczych wierszy, za każdym razem, gdy otworzysz ”Rozkoszne lato” ! Po prostu słodka książka!”  (Radio Bajka, www.radiobajka.pl)

 

„Zapach siana, promyk słońca na twarzy, aromat malin, spokój, radość i beztroska – to wszystko można poczuć, zaczytując się w wierszach Margarett Borroughdame. Lekka lektura i dla dzieci, i dla rodziców – aby powspominać, odprężyć się i zanurzyć w świecie wyobraźni.” (Dzielnica Rodzica, www.dzielnicarodzica.pl)

 

„Popłakałam się! Z tęsknoty za dzieciństwem, tym ze wspomnień. Cuda maleńkie.” (Małgorzata Brochocka, felietonistka)

 

”To wiersze na letni podwieczorek. Obrazy, wspomnienia, marzenia. Wiersze pełne pięknego wakacyjnego dzieciństwa i delikatności.” (Patryk Rogoziński, tata, muzyk, kompozytor, nauczyciel)

 

„Świat w wierszach Margarett Borroughdame to perspektywa dziecka, ale czy na pewno tylko dziecka? Przecież wszyscy uśmiechamy się na wspomnienie letnich przygód z dzieciństwa, kiedy przygodą był niezapomniany smak racuszków z pierwszymi jabłkami, strasznie rozbite kolano i spacer bez kaloszy w deszczu… Wszyscy tęsknimy za beztroską i rozkosznym latem…” (Lidia Skrajna, mama, babcia, psycholog)

 

Więcej o „Rozkosznym lecie” i autorce na: www.rozkosznelato.pl, www.mbbooks.eu.

 

O Autorce

 

Rozkoszne lato - autorka

 

Margarett Borroughdame pisze dla dzieci. Uwielbia opowiadać dzieciom bajki i je z nimi wymyślać, układać z dziećmi wiersze i je dla nich spisywać. W każdym dziecku widzi bacznego obserwatora świata i radosnego odkrywcę rzeczy małych i jeszcze mniejszych, wielkich i jeszcze większych.

 

Jest mamą trójki wspaniałych muszkieterów, którzy są dla niej źródłem nieustającej inspiracji. Działa dobroczynnie: jest współfundatorką i prezesem fundacji edukacyjnej dla dzieci, w 2014 roku otrzymała odznaczenie za rozszerzanie wolontariatu dobroczynnego. Jest autorką książek, poezji i przedstawień teatralnych dla dzieci. Lubi słowa „proste, naturalne, bezpośrednie”.

 

„Rozkoszne lato” Margarett Borroughdame jest pierwszą częścią z serii albumów wierszy dla dzieci na cztery pory roku, w przygotowaniu: „Nie taka mroźna zima”, „Wiosna Radosna” i „Jesień plecień”.  W grudniu 2014 ukazała się „Ciasteczkowa Choinka Żuczka Blo” z audiobookiem, pierwsza z dziesięciu,  opowieść o przygodach Żuczka Blo. Ta bożonarodzeniowa historia wkrótce będzie miała swoją adaptację teatralną.