RELACJA Z WRĘCZENIA NAGRÓD W I EDYCJI WILANOWSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI pt. „Kocham moje miasto”.

Layout 1

Miesięcznik „Teraz Wilanów”, Centrum Kultury Wilanów oraz pracownia „IN-VI” mają przyjemność ogłosić WYNIKI I EDYCJI WILANOWSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI pt. „Kocham moje miasto”, w którym udział wzięło dziesięć warszawskich placówek szkolnych i przedszkolnych oraz dzieci mieszkające na terenie Dzielnicy Wilanów:

Akademia Uśmiechu,

Polsko–Angielskie Przedszkole Artystyczne,

KID’S ACADEMY Polsko–Angielskie Przedszkole,

Szkoła Podstawowa nr 115 im. Wandy Turowskiej,

Szkoła Podstawowa nr 169 im. Orła Białego,

Zespół Szkół nr 2 w Warszawie im. Wandy Rutkiewicz,

Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 3,

Polsko–Niemiecka Szkoła Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie,

Przedszkole Niepubliczne nr I Kolegium św. Stanisława Kostki KSW „Radosne Aniołki” oraz

Szkoła Podstawowa nr 190 im. Orła Białego w Warszawie.

Komisja Konkursowa w składzie: dyrektor Centrum Kultury Wilanów Robert Woźniak, Guy C. Perry z pracowni planistyczno-architektonicznej „IN-VI” oraz Redaktor Naczelna „Teraz Wilanów” Magali Gutierrez Carrasco, po zapoznaniu się ze wszystkimi 222 pracami zgłoszonymi w konkursie, po burzliwej naradzie, postanowiła nagrodzić następujących Młodych Artystów:

W kategorii „Dzieci z grup wiekowych 3–5 lat” zwyciężyła Lidia Kruzel. Kolejne miejsca zajęły Maja Dubrawska i Zuzanna Wojtczuk. Wyróżnienia otrzymali: Maja Cylkowska, bliźnięta Kamila i Kacper Kaczmarek, Kasia Tyc, Katarzyna Kopczan, Michał Koziński, Ewa Grzegorczyk, Jan Krzyżanowski, Borys Kotynia, Zuzanna Zwierzchowska oraz Kornelia Kleczmar.

W kategorii „Dzieci z grup wiekowych 6–9 lat” tryumfowała Karolina Lokwenc. Na podium stanęły również Matylda Rakowska oraz Marta Sztejter. Wyróżnienia otrzymali: Natalie Wolak, Leon Sobota, Martyna Rzeczkowska, Iga Szawarska, Magdalena Krzyk, Zosia Zemlok, Helena Sikorska, Borys Gawart, Klaudia Wujcik, Julia Hykawy oraz Sonia Błaszczak.

W kategorii „Dzieci z grup wiekowych 10–12 lat” najlepszy okazał się Dawid Karasch. Tuż za nim uplasowali się Adam Gazecki oraz Thanh Minh Vu.

Wyróżnienia otrzymali: Julia Fiołna oraz Mateusz Wyskok.

Dnia 15 grudnia 2012 roku o godzinie 11:00 odbyła się wystawa wszystkich 222 prac, zorganizowana – dzięki wsparciu i uprzejmości firmy LEMMONHOUSE Sp. z o.o., – w siedzibie tej firmy przy ulicy Sarmackiej 18.

Tłumnie zgromadzeni Goście – zarówno małoletni uczestnicy konkursu, jak i Ich opiekunowie – szczelnie wypełnili całą powierzchnię. Wielu milusińskich skorzystało z możłiwości własnoręcznego wykonania kartek świątecznych, w ramach warsztatów plastycznych, prowadzonych przez pracowników Centrum Kultury Wilanów, inni z kolei zgromadzili się wokół olbrzymiej choinki, ozdobionej pluszowymi misiami, oczekując na rozlosowanie wspaniałych zabawek, czekających na szczęśliwców właśnie pod drzewkiem bożonarodzeniowym. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy na scenie zaczęli się pojawiać Zwycięzcy poszczególnych kategorii Konkursu, żeby pokazać światu siebie i swoje dzieła, dostać dyplomy i gratulacje jury, a przede wszystkim odebrać główne nagrody za I, II i III miejsca. Dzięki fundatorom nagród, dzieci otrzymały bardzo atrakcyjne zabawki. Autorzy wyróżnionych prac także dostali upominki i certyfikaty. Gdy już ustała burza oklasków dla najbardziej uzdolnionych plastycznie bohaterów tej uroczystości, rozpoczęła się nieformalna część spotkania. Wiele osób, korzystając z okazji, składało sobie życzenia świąteczno–noworoczne, a w tle słychać było polskie kolędy oraz zagraniczne świąteczne hity muzyczne.

Największą popularnością cieszył się specjalnie przygotowany na tę okazję przepyszny tort ufundowana przez „Batidę” i inne słodycze.

To była ogromna frajda móc towarzyszyć tak młodym, ale tak bardzo zdolnym, mieszkańcom Wilanowa w chwili Ich sukcesu. Ten czas spędzone razem na tym „wernisażu” na pewno zostanie w pamięci wszystkich obecnych. Raz jeszcze gratulujemy i prosimy o więcej przecudnych rysunków, malunków, wydzieranek, wyszywanek i kolaży.