Nowy rok w nowej szkole – SP nr 400 na ukonczeniu

Nowa wilanowska szkoła podstawowa już od września  przyjmie pierwszych uczniów. Do szkoły została już przeprowadzona rekrutacja. Choć budynek szkoły jest na ukonczeniu, inwestycja wciąż trwa, dlatego zapisy uczniów zostały przeprowadzone w Zespole Szkół nr 79 im. Stanisława Kostki Potockiego.

Ta jedna z ważniejszych inwestycji w Wilanowie wchodzi powoli w ostatnią fazę budowy. W trakcie prac jest zabudowa sal sportowych, montaż glifów, parapetów i obudów grzejników. Trwa układanie izolacji na dachu hali garażowej, a wokół powstającego na tymże dachu boiska montowane są piłkochwyty. W halach sportowych i salach lekcyjnych zakończono montaż sufitów podwieszanych.

Jako jedna z najnowocześniejszych placówek oświatowych w Warszawie Szkoła Podstawowa nr 400 będzie wyposażona w dygestorium, czyli pochłaniacz oparów, schody zabiegowe czy piec do ceramiki. Na ok. 75% dachu szkoły zostanie posadzona wolno rosnąca roślinność podlewana z użyciem systemu nawadniania kropelkowego. Jako obecnie jedyna budowla w Polsce szkoła może się pochwalić garażem wykonanym z czerwonego betonu.

Zwana dotąd „szkołą przy Osi Królewskiej” placówka dostała też oficjalny adres – szkoła formalnie mieści się przy al. Rzeczypospolitej 23B.6