Mieszkańcy posadzili sto krzewów w niecałą godzinę

Sadzenie krzewów dereni w sobotni poranek 21 września, zorganizowało Stowarzyszenie Mieszkańców Miasteczka Wilanów wspólnie z partnerami i sponsorami. Prace remontowe
i porządkowe odbyły się wokół skrzyżowania ulicy Adama Branickiego z ulicą Sarmacką.

„Zanim pobiegniemy i pokibicujemy podczas Dnia Mieszkańca, (…) zapraszam na kolejną akcję sąsiedzką „Move&Plant”, podczas której zasadzimy wspólnie 90 krzewów dereni, które wygrodzą tereny zielone wokół tego skrzyżowania” zapowiadała Katarzyna Radzikowska, radna reprezentująca Stowarzyszenie Mieszkańców Miasteczka Wilanów. Jak zostało zapowiedziane, tak zostało zrobione. Mieszkańcy miasteczka, którzy zebrali się na wspólną akcję „Move&Plant” posadzili sto krzewów w niecałą godzinę. Krzewy sadził także projektant Miastecza Wilanów Guy Perry, z żoną Anną, pomysłodawca tych cyklicznych akcji.

Te zmiany to dopiero początek rewolucji na ulicy Adama Branickiego. W październiku zaplanowane są dodatkowe prace: uporządkowanie zieleni; nowe nasadzenia, ograniczające nielegalne parkowanie; demontaż i wymiana wadliwych płyt drogi i chodnika; wyniesienie części skrzyżowania oraz wykonanie rowów odwodnieniowych.

Inicjatywę popiera Burmistrz Dzielnicy Wilanów Ludwik Rakowski, który podobno zadeklarował pozyskanie płyt jezdnych na naprawę zniszczonej nawierzchni i sam brał czynny udział w sadzeniu krzewów.

W imieniu Stowarzyszenia Mieszkańców Miasteczka Wilanów dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w akcji. Brawo za inicjatywę i zaangażowanie!

Foto: Paweł Radzikowski