Królewski Turniej Tańców Polskich Wilanów 2015

DDD-PLAKAT 16.05

Centrum Kultury Wilanów wraz z partnerami serdecznie zaprasza w dniach 16-17 maja 2015 roku do hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 79 im. St. Kostki Potockiego na Królewski Turniej Tańców Polskich Wilanów 2015. Patronat nad wydarzeniem objęli: Stowarzyszenie Polska Sekcja Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF®, Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego, Ludwik Radowski Burmistrz Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy oraz Hubert Królak Przewodniczący Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.

Głównym założeniem projektu jest  tworzenie warunków i atmosfery sprzyjającej ożywianiu aktywności artystycznej bazujących na polskim dziedzictwie kulturowym,  szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Dodatkowo Królewski Turniej Tańców Polskich w 2015 roku zbiega się z 15-leciem istnienia zespołu Kuźnia Artystyczna działającym przy Centrum Kultury Wilanów.

Program Królewskiego Turnieju Tańców Polskich Wilanów 2015

16 maja 2015 r. (sobota)

14:00 – ćwierćfinały i półfinały we wszystkich kategoriach i klasach, finały w klasach ID, II D, III C i D oraz B, C, D kategorii IV i V, jak również hobby kat. VI i VII

19:00-20:30 – „Dance-Dance-Dance” – interaktywny spektakl Teatru Tańca Test, w który współuczestniczą tancerze Królewskiego Turnieju Tańców Polskich.

„Kiedy usłyszysz muzykę musisz tańczyć. Rozumiesz co mówię? Tańczyć. Ciągle tańczyć. Nie wolno Ci się zastanawiać, po co tańczysz. Nie wolno Ci myśleć, co to znaczy, bo to nie ma znaczenia. Jeśli zaczniesz o tym myśleć, zatrzymasz się w tańcu. A kiedy się zatrzymasz, nie będę mógł już nic dla Ciebie zrobić.” Tym cytatem z książki Haruki Murakamiego rozpoczyna się taneczne widowisko. W spektaklu wykorzystano piosenki: Lykke Li, Touch and Go, Pink Martini, Incarnation, Quincy Jones’a, Camille, Mouse T, Audiofeels, Owain Phyle. Krystyna Czubówna – głos.

21:00 –  „W ogrodzie Króla Jana zakwitły kwiaty” – pokaz mody z epoki w ramach akcji Noc Muzeów na dziedzińcu Pałacu w Wilanowie przy ul. St. Kostki Potockiego 10/16

17 maja 2015 r. (niedziela)

10:00 – OFICJALNE OTWARCIE TURNIEJU

Polonez, finały w kat IC, IIB i klasach A wszystkich kategorii. Konkurs karo mazurowego.

Rozdanie dyplomów i nagród we wszystkich kategoriach.

W turnieju, wezmą udział tancerze z całego kraju , by rywalizować w konkursie choreografii tańców polskich o trofeum „Królewskiej szabli i broszy”.

Wstęp wolny! Do zobaczenia.