Królewski Dzień Dziecka 2015 – pod patronatem Teraz Wilanów

18 Królewski Dzień Dziecka 2015

Ostatnia majowa niedziela w Wilanowie będzie dedykowana dzieciom. Wszystkim dzieciom – i tym małym, i tym dużym. Uczestniczki III edycji programu edukacyjno-charytatywnego „Debiutantki” wraz z dziećmi z przedszkola „Miasteczko dzieci” i pozostałymi partnerami przygotowały wspaniałe atrakcje. Na Górnym Tarasie Muzeum Pałacu w Wilanowie stanie duża scena, na której przewidziano moc występów, koncertów, konkursów i wyjątkowe przedstawienie, które na pewno poruszy wszystkie serca. 

Dzień 31 maja obchodzić będziemy  po królewsku.  Rozpocznie go maraton dzieci i wspólne tworzenie przez dzieci, pochodzące z różnych zakątków świata, najdłuższego rysunku pt. „Dywan  tolerancji”. Będziemy próbowali pobić rekord Księgi Guinnesa. To wspólne niedzielne malowanie rozpocznie się już o godz. 11.00 i potrwa do 18.00.

Na scenie uczestniczki programu edukacyjno-charytatywnego „Debiutantki” wystawią o godz. 16.00 sztukę Braci Grimm pt. „Jednooczka, Dwuoczka, Trójoczka”, małe baletniczki wystąpią w pokazie baletu, a „Kolorowe Dzieci” w pokazie mody. Koncertom i innym atrakcjom nie będzie końca.

Do Ogrodu Różanego zawita piękny TRON, na którym można będzie zrobić sobie zdjęcia, pomalować buźkę i przebrać się w piękne stroje.

Królewski Dzień Dziecka organizują: Dzielnica Wilanów m.st. Warszawy, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Stowarzyszenie Akademia Wilanowska, Fundacja im. Królowej Marii Kazimiery, Centrum Kultury Wilanów, Przedszkole „Miasteczko Dzieci”, Porsche Club Polska oraz uczestniczki trzeciej edycji programu „Debiutantki” ze wsparciem Wyższej Szkoły Artystycznej z Warszawy, Fundacji „Edulandia” oraz Omenaa Foundation.