Królewska Akademia Sztuki – letnia edycja 2015!

Zrzut ekranu 2015-07-15 o 20.45.06

Królewska Akademia Sztuki to otwarte, odpłatne kursy malarstwa i rysunku, które od czterech lat cieszą się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem. Przynoszą wiele radości adeptom sztuki oraz pozwalają obserwować rozwój artystyczny kursantów. Nad przebiegiem plenerów i postępami kursantów czuwa artysta plastyk Andrzej S. Grabowski.

 

Sierpniowy weekendowy plener malarski
Królewskiej Akademii Sztuki
w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

 

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza na spotkanie organizacyjne sierpniowego weekendowego pleneru malarskiego Królewskiej Akademii Sztuki, które odbędzie się 25 lipca 2015 r. o godz. 11 w Oficynie Kuchennej (przy dziedzińcu głównym pałacu).

Do udziału w plenerze malarskim zapraszamy wszystkich pasjonatów malarstwa, którzy chcą podnieść swoje umiejętności twórcze i przeżyć niezapomnianą atmosferę pleneru. Do każdego uczestnika pleneru podchodzimy indywidualnie, dbając o rozwój osobowości artystycznej i gwarantując postępy w pogłębianiu wiedzy oraz umiejętności. W ramach pleneru omawiamy wiele zagadnień, takich jak np. perspektywa, przestrzeń, światłocień, barwa, światło oraz pobudzanie wyobraźni. Tym razem skupimy się na technikach wodnych i olejnych oraz ich miksowaniu. Aby uczestnik pleneru malarskiego miał pełną możliwość korzystania z indywidualnych korekt instruktora, zapewniamy małe grupy do 10 osób.

Muzeum udostępnia sztalugi plenerowe do malowania. Uczestnicy korzystają z własnych materiałów rysunkowych czy malarskich, po wcześniejszym uzgodnieniu z prowadzącymi plener.

 

Plener-KAS-2015.jpg

 

Kurator i prowadzący: Andrzej S. Grabowski – artysta malarz.

Dla kogo: Plener jest otwarty dla wszystkich osób poważnie podchodzących do aktu tworzenia.

Termin: dwa pierwsze weekendy sierpnia, czyli 1–2 i 8–9 sierpnia 2015 r., godz. 10–17.

Miejsce: park Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Grupa: do 10 osób.

Koszt: cały kurs 400 zł.

Zapisy: należy wysłać mejla z podaniem imienia i nazwiska kursanta oraz numeru telefonu kontaktowego, umieszczając w tytule: „Plener malarski 2015”, na adres mejlowy: agrabowski@muzeum-wilanow.pl.

Opłata: opłatę za plener należy wpłacać przelewem na konto Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, nr: 93 1130 1017 0020 1226 4720 0001, z dopiskiem „Plener malarski 2015” oraz z imieniem i nazwiskiem kursanta.

Informacje o poprzednich edycjach kursu na stronie Fundacji andArt oraz na stronie Królewskiej Akademii Sztuki na Facebooku.

Kontakt:
Andrzej S. Grabowski
Kurator kursu, artysta malarz
Królewska Akademia Sztuki
Dział Edukacji Muzealnej
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
agrabowski@muzeum-wilanow.pl