Koncert Michał Tokaj Trio

b_0_0_0_00_images_foty-elwiry_Tokaj

Po raz pierwszy koncert w ramch Wilanów Jazz All Stars odbył się w sali widowiskowej Ratusza Wilanów. W niedzielny wieczór, 30 sierpnia, przed wilanowską publicznością wystąpił Michał Tokaj Trio. W programie koncertu znalazły się utwory z najnowszej płyty „The sign”. Michał Tokaj po raz kolejny udowodnił, że pianino nie ma dla niego żadnych tajemnic. Towarzyszyli mu: kontrabasista – Michał Barański i Łukasz Żyta na perkusji.

Michał Tokaj Trio to formacja złożona z doświadczonych muzyków grających wspólnie od 2004 roku. Uczestniczą w wielu indywidualnych projektach, które cieszą się uznaniem środowiska jazzowego od początku lat 90. Wszyscy są absolwentami Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.
Członkowie zespołu Michała Tokaja byli wielokrotnie laureatami prestiżowych nagród w Polsce i zagranicą:
2002 r. – Michał Tokaj otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii Jazzowy Muzyk Roku, a płyta Agi Zaryan “My Lullaby”, której jest aranżerem i współproducentem, została nominowana w kategorii Jazzowa Płyta Roku.
2003 r. – Andel (nagroda odpowiadająca polskiemu Fryderykowi), a także nagroda czeskiego pisma “Harmonie” za najlepszy jazzowy album roku, za płytę „Present Past” nagraną wspólnie z Jaromirem Honzakiem.
Fryderyk 2004 – Fryderyk w kategorii Jazzowy Album Roku, a Michał Tokaj został nominowany w kategorii Jazzowy Muzyk Roku.
Fryderyk 2006 – album Zbigniewa Namysłowskiego „Assymetry” – z udziałem Michała Barańskiego.
Fryderyk 2008 – album Agi Zaryan „Umiera Piękno” z udziałem Michała Tokaja i Michała Barańskiego.
Fryderyk 2010 – Jazzowy Kompozytor Roku, Michał Tokaj.
II miejsce w ankiecie krytyków jazzowych amerykańskiego czasopisma Jazz Times w kategorii najlepszy album roku 2008 – za album,„Early Reflections”; Bennie Maupin & Michał Tokaj Trio.
Na koncert zaprasza Ludwik Rakowski – Burmistrz Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy, Tomasz Kaliński – dyrektor artystyczny.
Organizator:
Dzielnica Wilanów
Partnerzy:
Muzeum Plakatu w Wilanowie
Centrum Kultury Wilanów
Eko Natolin
Capital Park
Real Management
Patronat medialny:
RDC
JAZZFORUM
RADIOJAZZ.FM
JAZZPRESS
JAZZARIUM.PL
COWWILANOWIE.PL
TERAZWILANOW.PL
GAZETA WILANOWSKA
https://www.facebook.com/events/427456814112530/