KOLEJNY SEZON VETURILO. CZYLI CO MUSISZ WIEDZIEĆ O ROWERACH MIEJSKICH.

Po przerwie sezonowej, rowery miejskie, wróciły do Wilanowa, gdzie do dyspozycji mieszkańców jest aż 11 stacji.

Mieszkańcy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rowerem miejskim muszą najpierw zarejestrować się w systemie Warszawskiego Roweru Publicznego. Jest to możliwe również w wersji mobilnej, a sama rejestracja nie zajmie dużo czasu. Po akceptacji regulaminu i wpłaceniu minimum 10 zł można wypożyczyć jednoślad. Wypożyczenie oraz zwrot roweru są bardzo proste, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie terminala.

Z rowerów miejskich można korzystać 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, a pierwsze 20 minut jazdy jest darmowe.

Z rowerów miejskich może korzystać nawet małoletni mieszkaniec Wilanowa, który ukończył 13 lat, a nie ukończyły 18-go roku życia. Wystarczy, że przekaże Operatorowi pisemną zgodę co najmniej jednego z rodziców lub opiekunów prawnych na zawarcie umowy oraz oświadczenia o przejęciu przez nich odpowiedzialności z tytułu ewentualnych szkód. Ponadto warunkiem koniecznym jest posiadanie ważnej karty rowerowej lub motorowerowej.

Rower miejski dedykowany jest przede wszystkim szybkiemu przemieszczaniu się po mieście, nie oznacza to jednak, że nie można wybrać się nim na weekendową wycieczkę. Warszawskie Veturilo jest już w pełni kompatybilne z systemem w Konstancinie-Jeziornie dzięki czemu mieszkańcy Wilanowa, wypożyczone tam rowery mogą zwracać w Warszawie i odwrotnie.

 

Rower miejski czeka jednak trochę zmian. W obecnym kształcie Warszawski Rower Publiczny będzie działał do grudnia 2020 r. Jesienią ubiegłego roku odbyły się konsultacje społeczne, a następnie dialog techniczny. Owocem tych działań będzie koncepcja funkcjonowania systemu Veturilo po 2020 roku, odpowiadająca na pytania z zakresu m.in. liczby, rodzaju i dostępności jednośladów.

Źródło: https://www.veturilo.waw.pl/