Klub Tenisowy Timing rozpoczął współpracę z Pawłem Ostrowskim!

W kwietniu minęły dwa lata działalności Klubu Tenisowego TIMING w Wilanowie. Z myślą o swoich klientach od paru miesięcy współópracuje z jednym z najlepszych trenerów w Polsce – Pawłem Ostrowskim, który w swojej karierze prowadził takie osobistości jak Martę Domachowską (37 WTA), Dawida Olejniczaka (185 ATP), Annę Czekwetadze (5 WTA) czy byłą liderkę rankingu WTA Angelique Kerber.

 

pawel.do.wywiadu

 

 

Jak trafił Pan do kameralnego klubu na Zawadach?

 

Paweł Ostrowski: Zawsze lubiłem i specjalnie szukałem kameralnego miejsca z dobrą atmosferą, aby móc skoncentrować się na efektywnej pracy z zawodnikami, jak i osobami amatorsko uprawiającymi ten sport, a nie oddawać bardzo dużą część swojej energii na sprawy organizacyjne i poza kortowe. Timing właśnie stwarza takie warunki do wydajnej pracy. Oczywiście jak to zwykle bywa w życiu, trzeba mieć odrobinę szczęścia. Przyjaciel zaprosił mnie wyjątkowo na trening do klubu na Zawadach i tak mi się spodobało, że już zostałem;)

 

I rozpoczął Pan współpracę z klubem?

 

Paweł Ostrowski: Tak, zauroczył mnie ten obiekt sportowy. Cisza, spokój, przesympatyczni właściciele oraz zapaleni do gry ludzie. Razem z właścicielami klubu stworzyliśmy własny program szkoleniowy, nowe podejście do tenisa.

 

Nowe podejście do tenisa? Czyli jakie?

 

Paweł Ostrowski: Świat idzie do przodu a w związku z tym stare techniki i taktyki, którymi także mnie uczono zastąpiono nowymi, co zostało niejako wymuszone przez coraz lepsze rakiety  i piłki itd. Wiele podróżowałem, prowadząc  zawodników i starałem się uczyći podpatrywać nowe metody treningowe, dzięki czemu moi zawodnicy odnosili bardzo dobre wyniki. Teraz chce się podzielić swoim doświadczeniem z klientami klubu Timing, nie tylko zawodnikami, ale też amatorami. Cieszę się, że znalazłem ludzi, którzy chcą korzystać z mojej zdobytej przez lata wiedzy.

 

Co chcecie stworzyć nowego dla klientów klubu?

 

Właściciele świetnie rozwinęli ofertę zajęć grupowych dla dzieci i dorosłych, organizację małych i większych imprez. Oferta tenisa na poziomie rekreacyjnym jest naprawdę bogata. Mnie udało się już wprowadzić autorski program szkoleniowy. Wszyscy nasi trenerzy uczą tak samo, co sprawia, że klient nie ma mętliku w głowie, bo jeden trener każe mu grać tak, a drugi inaczej. To najgorsze co może być. Poza tym bardzo chciałbym w Timingu stworzyć grupę zapalonych zawodników i zawodniczek, dlatego od sezonu letniego ruszamy z naborami.

 

 

pwel.wilanow

 

 

Świetnie! Życzę powodzenia. Ostatnie pytanie. Dlaczego tenis, a nie np.: piłka nożna czy inny sport dla dziecka?

 

Paweł Ostrowski: uważam, że tenis wybitnie rozwija wszystkie cechy młodego człowieka, jak szybkość, zwrotność, kondycje i koordynację ruchową, a do tego uczy woli walki przydatnej w życiu, ale także pokory i szacunku dla przeciwnika. Tenis do sport bardzo elegancki, na korcie nie ma miejsca na chamstwo. Przynajmniej w naszym klubie  Dziecko samo zdecyduje czy dana dyscyplina mu odpowiada czy też nie, a rolą rodzica jest pomóc mu odnaleźć swoją pasję, z którą będzie szedł przez życie. To nasze klubowe motto.

Jakie motto?

 

No właśnie „Z pasją przez życie”!

 

baner1