Kids’ New Years’ Eve

Zapewnienie opieki dla dzieci w noc sylwestrową często graniczy z cudem, dlatego niektórzy rodzice decydują się na świętowanie Sylwestra razem ze swoimi pociechami, na sposób odpowiadający dzieciom najbardziej – czyli… w krainie klocków LEGO®. Specjalne wydarzenie sylwestrowe dla dzieci proponuje co roku LEGOLAND® California Resort oraz Florida Resort.

Tak jak najważniejsza impreza sylwestrowa w Stanach Zjednoczonych dla dorosłych odbywa się w Nowym Jorku, tak największa impreza dla dzieci odbywa się 30 minut na północ od San Diego – w LEGOLAND® California Resort. W Nowym Jorku barwny tłum gromadzi się na Times Square już od ponad 100 lat, kiedy to właściciel New York Timesa Alfred Ochs – w 1904 r. uświetnił oddanie do użytku nowego budynku redakcji swojej gazety, organizując pokaz sztucznych ogni. Kilka lat później nadejście Nowego Roku uczczono ceremonią opuszczenia kuli z wysokiego masztu. Kula wystartowała o 23.59 ze szczytu i opadała przez 60 sekund, by osiągnąć cel punktualnie o północy. Pomysł okazał się niezwykle trafiony. Podobnie trafiony jest pomysł realizowany podczas sylwestrowej zabawy w LEGOLAND® California Resort i LEGOLAND® Florida Resort. Jest to kopia nowojorskiej tradycji, tyle że szklaną kulę zastąpiono gigantycznym klockiem. Oczywiście towarzyszą temu pokazy sztucznych ogni, ale tu również konieczna była modyfikacja pod gusta dziecięce. Zastosowano specjalne okulary, które sprawiają, że sztuczne ognie wyglądają jak eksplodujące klockami kolorowe petardy.

LEGO® to jedna z czołowych marek europejskich. Firma istnieje od lat 30. XX w., a od końca lat 40. ub. wieku produkuje klocki. W 1968 r. w Billund, w Danii, powstał pierwszy park rozrywki, zbudowany w całości z kloców LEGO®. Od tego czasu powstały kolejne miasteczka. Kalifornijski LEGOLAND® to pierwszy z dwóch parków tematycznych związanych z klockami LEGO®, jakie powstały w USA. Otwarto go w 1999 r. jako trzeci park tej sieci, ale pierwszy poza Europą. Drugim parkiem w USA jest LEGOLAND® Florida.

Niezależnie od wyboru miejsca – czy to będzie Kalifornia czy Floryda – atrakcji jest co nie miara. Z okazji świąt i nowego roku organizatorzy przygotowują specjalne budowle świąteczne, a program sylwestrowego szaleństwa w Legolandzie jest bardzo bogaty. Począwszy od obejrzenia filmu THE LEGO® MOVIE (tł. LEGO® PRZYGODA, 2014) i spotkania z jego bohaterami, przez zobaczenie rozświetlonej choinki, spotkania z Mikołajem, koncerty na żywo i specjalne inscenizacje w ulubionych seriach LEGO® – aż trudno się zdecydować, gdzie i co najpierw obejrzeć.

Wielką atrakcją dla dzieci jest również sam nocleg w hotelu LEGOLAND®. Na gości czeka 250 pokoi przygotowanych według trzech popularnych serii klocków: LEGO® Pirate, LEGO® Kingdom i LEGO® Adventure. Poza świątecznymi elementami, w kalifornijskim parku na odwiedzających czeka mnóstwo interesujących i zwariowanych atrakcji w 8 krainach tematycznych: Dino Island; DUPLO® Village; Miniland – Kraina Miniatur, która urzeka słynnymi budowlami zbudowanymi wyłącznie z klocków; Fun Town; Castle Hill; Pirate Shores; Land of Adventure; Imagination. Oprócz parku tematycznego znajduje się tu również SEA LIFE Aquarium (gigantyczne oceanarium otwarte w 2008 r.) oraz park wodny (LEGOLAND® Water Park).

Każda rodzina z dziećmi powinna chociaż jeden raz odwiedzić LEGOLAND®. To magiczne miejsce, w którym rodzice będą bawić się jak dzieci, ze swoimi dziećmi. O tym już można się przekonać, oglądając specjalną wystawę LEGO® w Warszawie. Przeczytajcie koniecznie naszą relację na stronie 19. Wystawa łączy zabawę i edukację. Eksponaty prezentują postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne i najsłynniejsze budowle architektoniczne. Takie zestawienie pozwala nie tylko najmłodszym zwiedzającym na poszerzenie wiedzy z zakresu chociażby historii, geografii, architektury, ale i dorosłym.