Karnawałowy luty w Centrum Kultury Wilanów

logo-CKW

Centrum Kultury Wilanów zaprasza na lutowe wydarzenia: koncerty, spektakle, wystawy, pokazy.

 

Szczegółowy harmonogram wydarzeń CKW:

 

Robótki ręczne przy gorącej czekoladzie

2.02.2018 (piątek), godz. 18.30 – 20.00

Dom Pracy Twórczej, ul. Ptysiowa 3

 

W wybrane piątki, raz w miesiącu, Centrum Kultury Wilanów zaprasza do Domu Pracy Twórczej w Powsinie na spotkania przy robótkach ręcznych i gorącej czekoladzie.

 

Tematy spotkań:

- 2.02 – łapacz snów

– 9.03 – biżuteria artystyczna

– 6.04 – filc – kopertówki

– 18.05 – poduszki – szycie i haftowanie

– 15.06 – henna

 

Zapisy w recepcji CKW na ul. Kolegiackiej 3 oraz przez stronę: www.strefazajec.pl! Koszt: 30 zł za zajęcia.

 

Golec uOrkiestra

Koncert Kolęd i Pastorałek
2.02.2018 (piątek), godz. 19.00

Świątynia Opatrzności Bożej, ul. Hlonda 1

Zapraszamy w imieniu organizatorów na wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Golec uOrkiestra!

Wierność własnym korzeniom oraz bezkompromisowość w tekstach i muzyce sprawiają, że Golec uOrkiestra jest wciąż jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych zespołów w Polsce. Zespół to wyjątkowe zjawisko na polskim rynku muzycznym. Powstał w 1999 roku, a jego liderami są Łukasz i Paweł Golcowie – „beskidzcy górale XXI wieku”, jak pisał o nich Janusz Stokłosa – jeden z najwybitniejszych polskich pianistów i kompozytorów.

 


Wstęp wolny!

 

Milongi na Kolegiackiej 

3.02.2018 (sobota), godz. 15.00-18.00

Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3

W każdą pierwszą sobotę miesiąca CKW zaprasza miłośników tanga na milongę, którą rozpoczynać będzie pokaz pary nauczycieli. Następnie nastąpi lekcja kroku podstawowego. Po pokazie profesjonalistów oraz nauce kroków do tańca przyłączą się wszyscy uczestnicy. Wieczór uświetni muzyka, wykonywana na żywo.

 

Wstęp wolny!

 

Najpiękniejsze Rosyjskie Romanse

3.02.2018 (sobota), godz. 17.00

Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3

 

Wszystkich miłośników ojczyzny Czajkowskiego i Tołstoja zapraszamy w imieniu CKW na koncert pieśni, ballad i romansów w wykonaniu Kseni Matsuk.

 

Artystka jest Studentką Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Wokalno – Aktorskim, laureatką wielu konkursów w Polsce i zagranicą, pracuje w Krakowskim Teatrze VARIETE.

 

Wejściówki w cenie 5 zł do nabycia od 29 stycznia w recepcji CKW przy ul. Kolegiackiej 3.

 

Filharmonia Dziecięca

„Bal na zawołanie”

4.02.2018 (niedziela), godz. 12.45

Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3

 

Gdyby tak spełnić marzenie, aby w karnawale zamienić koncert w bal… Dlaczego nie?  Po pierwsze – i to BARDZO WAŻNE! – organizatorzy proszą młodą publiczność, aby przyszła W PRZEBRANIACH, w karnawałowych strojach. Po drugie muzycy zostaną namówieni, by zagrali muzykę związaną z tymi balowymi postaciami… co tylko będzie sobie życzyła miła publiczność! Prawdziwy bal na zawołanie!

Wszystko to będzie możliwe dzięki duetowi, który tworzą Paweł Szamburski i Jerzy Rogiewicz, muzycy związani z warszawskim środowiskiem artystycznym Lado ABC, kompozytorzy i multiinstrumentaliści.


Bilety cenie 5 zł (dzieci) i 10 zł (dorośli) do nabycia od 29 stycznia w recepcji CKW przy ul. Kolegiackiej 3.

 

„Połączenia” Wilanowskie Wieczory Filmowe

6.02.2018 (wtorek), godz. 19.00
Filia CKW w Alto Wilanów, al. Rzeczypospolitej 14

 

Żyjemy w pośpiechu. Często brakuje nam czasu, by spojrzeć na otaczający nas świat, by przyjrzeć się innym ludziom. Z pomocą przychodzą nam młodzi reżyserzy, którzy w cieniu superprodukcji robionych za miliony dolarów tworzą wyjątkowe filmy. Zapraszamy w imieniu CKW na „Połączenia”, czyli Wilanowskie Wieczory Filmowe. Raz w miesiącu spotykać się będziecie w ALTO Wilanów, by obejrzeć odkrywane przez Lubelski Festiwal Filmowy produkcje z całego świata, wspólnie poszukać między nimi połączeń i odpowiedzieć sobie na zadawane przez ich twórców pytania. Może łącząc siły uda Wam się odkryć coś, czego się nie spodziewaliście…

Więcej informacji oraz program „Połączeń” Wilanowskich Wieczorów Filmowych znajdziecie na: www.kulturawilanow.pl. Wstęp wolny!

 

Klub Kobiet Kreatywnych – spotkania

7.02.2018 (środa), godz. 19.00
Filia CKW w Alto Wilanów, al. Rzeczypospolitej 14

 

Fundacja „Przestrzeń Rozwoju Kobiet” i Centrum Kultury Wilanów zapraszają wszystkie Panie na spotkania Klubu Kobiet Kreatywnych.

W Klubie odbywają się liczne spotkania inicjowane przez każdą z uczestniczek. Promujemy szeroko rozumianą kobiecość, zdrowy tryb życia, sztukę relaksacji, aktywne uczestnictwo w kulturze, profilaktykę zdrowotną, prezentujemy własne zainteresowania i pasje oraz próbujemy swoich sił w licznych warsztatach. Zajmujemy się tym wszystkim, co nas interesuje, ponieważ najistotniejszą rolą Klubu jest integrowanie i zrzeszanie kobiet wokół spraw dla nich istotnych.

Więcej informacji: tel. 508 140 708, e-mail: fundacja@przestrzenrozwojukobiet.org.

 

Bal karnawałowy „Księżniczki i książęta”

10.02.2018 (sobota), godz. 11.00-12.30

Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3

 

Wszystkich najmłodszych miłośników karnawału i przebierania tradycyjnie zapraszamy w imieniu CKW na wyjątkowy bal. Tego dnia w Centrum Kultury Wilanów każde dziecko może poczuć się kimś wyjątkowym. Wróżki, rycerze, policjanci czy księżniczki – wszyscy będą bawić pod jednym hasłem: „Niech żyje bal”.

Wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy, które od 29 stycznia przyjmowane są w recepcji CKW przy ul. Kolegiackiej 3 oraz pod nr. telefonu: 22 651 98 20.

 

Wernisaż „W poszukiwaniu piękna”

10.02.2018 (sobota), godz. 18.00

Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3

 

Prezentowana wystawa to zbiór fotografii wykonanych w ciągu ostatnich 2 lat przez uczniów Zespołu Szkół Fototechnicznych w Warszawie oraz kursantów kursów kwalifikacyjnych prowadzonych przez tę placówkę. Autorzy fotografii starali się uchwycić to, co jest najbardziej ulotne w człowieku – jego piękno – nie tylko w kontekście piękna fizycznego, ale też piękna wewnętrznego. To, czy autorom wystawy udało się osiągnąć zamierzony cel, jest z pewnością tematem otwartym. Tak jak nie da się ściśle zdefiniować piękna, które może mieć różne oblicza, tak nie da się zrobić fotografii trafiającej we wszystkie gusta.

 

Wstęp wolny!

 

„Klasycznie z przytupem”

10.02.2018 (sobota), godz. 19.00

Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3

Wszystkich, którzy sądzili, iż połączenie muzyki klasycznej z ludową jest trudnym zadaniem, zapraszamy na występ zespołu „Klasycznie z Przytupem”.

Wystąpi duet muzyczny w składzie Mikołaj Gąsiorek – skrzypce – i Mateusz Chmielewski – fortepian. Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory kompozytorów zainspirowanych polska muzyką ludową.

 

Wejściówki w cenie 5 zł do nabycia od 5 lutego w recepcji CKW przy ul. Kolegiackiej 3.

 

„Jak Sobieski wąsa podkręcał”
Pokaz Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego

11.02.2018 (niedziela), godz. 12:00

Filia Centrum Kultury Wilanów, ALTO Wilanów
al. Rzeczypospolitej 14

 

Pokaz dla 11–14-latków związany z historią Wilanowa, podczas którego w przystępny i zabawny sposób przedstawiona zostanie sylwetka Jana III Sobieskiego oraz opowieść o dawnych czasach, kulturze, obyczajach epoki sarmatyzmu oraz o husarii i jej uzbrojeniu.

 

Wstęp bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy: www.naud.edu.pl/?page_id=2831.

 

Warszawska Orkiestra Sentymentalna

11.02.2018 (niedziela), godz. 18.00

Międzypokoleniowe Centrum Edukacji, ul. Radosna 11

 

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół przenoszący słuchaczy do czasów, w których królowały przeboje Adama Astona, Henryka Warsa czy Jerzego Petersburskiego. Grupa powstała z zamiłowania do dawnych, przedwojennych melodii i piosenek. Przed publicznością orkiestra zadebiutowała na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w maju 2015 roku, gdzie została wyróżniona. Po intensywnych przygotowaniach udało się nagrać materiał na płytę „Umówmy się na dziś”.

W trakcie koncertu usłyszymy utwory z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran, Mieczysława Fogga i innych gwiazd teatralnych, kabaretowych czy filmowych.

 

Darmowe wejściówki od 5 lutego można odebrać w recepcji CKW przy ul. Radosnej 11 oraz Kolegiackiej 3.

 

Zapusty – Wesele Łowickie

13.02.2018 (wtorek), godz. 18:30

Dom Pracy Twórczej, ul. Ptysiowa 3

 

Jak co roku w ostatnim dniu karnawału zapraszamy do Domu Pracy Twórczej na Zapusty. W tym roku będziecie bawić się na Weselu Łowickim.

Zarówno zapusty, jak i inne zwyczaje ludowe mają swoje źródło w przeszłości i tworzą polską kulturę – nie tylko ludową!

 

Wstęp wolny!

 

Bajka baletowa „Jezioro łabędzie”

18.02.2018 (niedziela), godz. 12.45

Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3

 

Centrum Kultury Wilanów zaprasza dzieci i rodziców na baletowy spektakl edukacyjny.

Pierwsza część spotkania to prezentacja artystyczna fragmentu baletu pt. „Jezioro łabędzie” wykonana przez solistów baletu. W drugiej części spotkania dzieci wezmą udział w warsztatach baletowych.

 

Bilety w cenie 5 zł (dzieci) i 10 zł (dorośli) do nabycia od 12 lutego w recepcji CKW przy ul. Kolegiackiej 3.

 

Janek Traczyk – koncert

18.02.2018 (niedziela), godz. 18.00

Filia CKW w ALTO Wilanów, al. Rzeczypospolitej 14

 

Janek Traczyk zdobył popularność jako odtwórca głównej roli w musicalu „Metro” w Teatrze Buffo. Występował także w talent show – Must Be The Music oraz The Voice of Poland. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gra w musicalu „Notre Dame de Paris”, jest odtwórcą głównej roli w musicalu „Piloci” w Teatrze Roma.

 

Podczas koncertu w Centrum Kultury Wilanów usłyszymy zarówno utwory autorskie Janka Traczyka oraz covery.

 

Wejściówki w cenie 10 zł do nabycia od 12 lutego w recepcji CKW przy al. Rzeczypospolitej 14 oraz Kolegiackiej 3.

 

„Warto”

Koncert szkoły piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego

23.02.2018 (piątek), godz. 19:00

Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3

 

„Warto” jest tytułem koncertu podsumowującego semestralną działalność młodych wokalistów Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego.

Podczas niemal dwugodzinnej uczty muzycznej będzie można usłyszeć mieszkankę pięknych tekstów, pomieszczonych w muzyce wybitnych kompozytorów. Koncert poprowadzą Elżbieta Zapendowska i Andrzej Głowacki.

 

Wstęp wolny!

 

 „Świat Cyrku Pana Abrakadabra”

Spektakl dla dzieci

24.02.2018 (sobota), godz. 15:00

Filia CKW w Alto Wilanów, al. Rzeczypospolitej 14

 

Co się robi w cyrku? Kim jest żongler? Czym można żonglować? Co się dzieję z chusteczką, kiedy magik sprawi, że zniknie? Czy naprawdę da się wyczarować słonia w przedszkolu? I czy czarodziej może sprawić, żeby dzieci były grzeczne? Na te i wiele innych pytań spróbuje odpowiedzieć szalony czarodziej Pan A…brakadabra!

 

Bilety w cenie 5 zł (dzieci) i 10 zł (dorośli) do nabycia od 19 lutego w recepcji CKW przy al. Rzeczypospolitej 14 oraz ul. Kolegiackiej 3.