IV KRÓLEWSKI FESTIWAL ŚWIATŁA W WILANOWIE 2016 r.

Przez ostatnie trzy dni 12, 13 i 14 lutego, Wilanów był najjaśniejszym punktem na mapie Warszawy. Wszystko za sprawą odbywającego się w tych dniach IV Festiwalu Światła.

 

W Muzeum Pałacu w Wilanowie rozbłysły Ogrody Wyobraźni i Magiczny Ogród Króla, a na fasadzie pałacu urzekał spektakl światło-dźwięk. Dzieci mogły bawić się w specjalnie dla nich przygotowanej Krainie Kinder Niespodzianki.

 

Ciekawym punktem w harmonogramie atrakcji była prezentowana w Urzędzie Dzielnicy bajka „Blask Ćmy”. Autorem tekstu bajki był Tomasz Ślęzak, projektantką pięknych witrażowych ilustracji do niej Katarzyna Hoffman. Zachwycające wykonanie bajki zawdzięczamy nauczycielom i dzieciom z Przedszkola Magic Fish i Szkoły Edison.

 

Na Plaży Wilanów stanęła instalacja składająca się ze świetlnych kubików, w tworzeniu tego projektu brali udział polscy artyści z Warszawy, Nysy i Kętrzyna. Na ścianach kubików wyświetlane były projekcje, przygotowane na tę okazję. Zobaczyć można było także futurystyczną łąkę, która rozświetlała Plażę kolorami dzięki unikalnym kwiatom. Projekt nawiązywał do nurtu ekologicznego i zwracał uwagę na ochronę środowiska.

 

Niesprzyjająca aura nie zniechęciła także najtwardszych, którzy wzięli udział w treningach na Plaży, podczas których nagrodzone zostały najbardziej walentynkowe stylizacje, nagrody ufundował sklep Nike ForPro, znajdującym się na parterze budynku Royal Wilanów.

 

Wszyscy którzy w tych dniach odwiedzili Festiwal mogli liczyć także na randkę z ukochaną w balonie, niestety warunki atmosferyczne nie pozwoliły na wykorzystanie tej atrakcji w pełni, a loty ze względów bezpieczeństwa były odwoływane.

 

Smakosze, mieli wyjątkową okazję skosztować różnych dań, serwowanych wprost z foodtraków zaparkowanych na terenie Plaży Wilanów, a na wszystkich, którym brakowało słodkich doznań, czekały hostessy z  Piotra & Pawła wręczając walentynkowe czekoladki.

 

Przez cały weekend, 12-14 lutego, można było złożyć życzenia ukochanej osobie, które były wyświetlane na wielkim ekranie na fasadzie Ratusza. Najbardziej romantyczne życzenia zostały nagrodzone weekendową randką z Land Roverem, ufundowaną przez British Automotive Centrum, Autoryzowany Diler marek Jaguar Land Rover.

 

Wyczekiwanym punktem był pokaz sztucznych ogni, który tradycyjnie kończył Festiwal.

 

https://www.youtube.com/watch?v=pK57UGv7oSM

 

Do zobaczenia w przyszłym roku!