III edycja wystawy I Love Wilanów – relacja

Już po raz trzeci w Wilanowie podczas obchodów Dni Wilanowa 9 września, została zaprezentowana wystawa fotografii wielkoformatowej I Love Wilanów, którą oficjalnie otworzył Burmistrz Wilanowa, Pan Ludwik Rakowski.

Podczas uroczystego otwarcia wystawy obecni byli wszyscy zaproszeni do projektu autorzy zdjęć:

Arkadiusz Obszyński

Tomasz Szediwy

Sylwia Hermanowska

Katarzyna Dobraszkiewicz

Przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Wilanów, Royal Wilanów, Polnord, Centrum Kultury Wilanów i LemmonHouse oraz artystów fotografii, których zaprosiliśmy do projektu, udało się stworzyć wyjątkowy wernisaż ukazujący prawdziwe emocje codzienności.

Autorzy wystawy na fotografiach budują portret Wilanowa i jego mieszkańców, przedstawiają codzienność zwykłych ludzi, ukazują dzielnicę i jej mieszkańców w kontekście wielopłaszczyznowym. Zdjęcia składające się na wystawę tworzą spójną estetycznie całość. Na pozór przypadkowe kadry układają się z jednej strony w opowieść o Wilanowie, wilanowskich kobietach i dzieciach, z drugiej – wychodząc poza warstwę dokumentalną – są zapisem poszukiwania piękna w codzienności i banalności.

Wystawa prezentowana jest, w atrium 1 i 2 Royal Wilanów oraz wzdłuż Ratusza Dzielnicy Wilanów.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli:

Portal o życiu w przestrzeni miejskiej i architekturze „Nowa Warszawa”, portal „Wasz Wilanów” i portal informacyjny „Co w Wilanowie”.