I LOVE WILANÓW – III EDYCJA – DNI WILANOWA 2017

Layout 1

Już po raz trzeci w Wilanowie podczas obchodów Dni Wilanowa 9 września zostanie Państwu zaprezentowana wystawa fotografii wielkoformatowej I Love Wilanów.

 

Przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Wilanów, Royal Wilanów, Polnord SA., Centrum Kultury Wilanów, LemmonHouse, i Academy International oraz artystów fotografii, których zaprosiliśmy do projektu, udało się stworzyć wyjątkowy wernisaż ukazujący prawdziwe emocje codzienności.

 

Siłą tych fotografii jest właśnie sposób, w jaki nawiązują z nami dialog – każą nam się zatrzymać, zamyślić, przypomnieć, że nasza codzienność skrywa drugie dno w sensie czysto ludzkim, że miejsce, w którym żyjemy to zbiór obrazów, fotografia, która żyje i zmienia się z roku na rok, podobnie jak my sami.

 

Autorzy wystawy na fotografiach budują portret Wilanowa i jego mieszkańców, przedstawiają codzienność zwykłych ludzi, ukazują dzielnicę i jej mieszkańców w kontekście wielopłaszczyznowym. Zdjęcia składające się na wystawę tworzą spójną estetycznie całość. Na pozór przypadkowe kadry układają się z jednej strony w opowieść o Wilanowie, wilanowskich kobietach i dzieciach, z drugiej–wychodząc poza warstwę dokumentalną – są zapisem poszukiwania piękna w codzienności i banalności.

 

Wystawa prezentowana będzie, w atrium 1 i 2 Royal Wilanów oraz wzdłuż Ratusza Dzielnicy Wilanów.

 

Do udziału w tegorocznej edycji zaprosiliśmy artystów stale współpracujących z miesięcznikiem Teraz Wilanów:

Arkadiusza Obszyńskiego

 

Arkadiusz Obszyński

 

Fotografowanie to jego pasja i sposób na życie. Patrzył, jak fotografuje jego tata, teraz gdy robi to on, patrzy na niego jego córka.

Największą satysfakcję daje mi „złapanie” w obiektywie „tej” unikalnej chwili, uchwycenie niepowtarzalnego momentu, emocji, spojrzenia, sytuacji.

Prywatnie mąż Małgorzaty, ojciec Anny, brat Artura.

 

Tomasza Szediwy

 

Tomasz Szediwy

 

Jestem architektem, ale fotografią zajmuję się jeszcze dłużej niż architekturą. Aparaty fotograficzne towarzyszą mi prawie wszędzie. Zaczynałem moją przygodę z fotografią od otrzymanego ojca Zenita E. Przechodząc przez przeróżne aparaty analogowe i cyfrowe doszedłem do fotografii z powietrza przy użyciu drona.

Skupiam się na architekturze i urbanistyce naszej dzielnicy widzianej z lotu ptaka. Staram się pokazywać znane nam miejsca z perspektywy, z której można dostrzec wiele rzeczy niewidocznych z ziemi.

 

Sylwię Hermanowską

 

Sylwia Hermanowska

 

 

Fotografowanie dzieci daje mi dużo radości.

Moje prace ukazują prawdziwe emocje i ich ulotność. 

Cenie sobie spokój doceniam dobro w człowieku.

Mam Artystyczna dusza jestem idealistka.

Po około 8 latach zrezygnowałam z pracy w środowisku filmowym na rzecz fotografii.

Szkoliłam umiejętności w EAF (europejskiej akademii fotografii).

Żona wspaniałego mężczyzny i mama cudownego chłopca. Lubię Jazz, stare filmy i równie starą architekturę uwielbiam podróżować z dala od zgiełku.

 

Katarzynę Dobraszkiewicz

 

Katarzyna Dobraszkiewicz

 

Kobieta spełniona, na co dzień żona i matka. Pasję do fotografii odkryłam pięć lat temu, kiedy na świat przyszła moja córka Mila, moje nieustanne źródło inspiracji.  

W Wilanowie mieszkamy od ponad 3 lat, gdzie wspólnie odkrywamy uroki życia codzinnnego jakie daje ta wspaniała dzielnica. Moje portfolio to prawdziwe studium emocji i więzi, pokazanych w niezwykle naturalny sposób. Specjalizuje się w sesjach rodzinnych, dziecięcych i noworodkowych, ponieważ lubię tworzyć kadry które uchwycą najbardziej ujmujący moment i poruszą najgłębsze emocje. Kocham to co robię.

 

Prezentujemy  Państwu także film promujący wystawę i ukazujący piękno Wilanowa:

https://www.youtube.com/watch?v=SqcYnx_Bj8U

 

Kalendarz ze zdjęciami z wystawy można nabyć bezpośrednio w redakcji Teraz Wilanów oraz w punktach partnerskich na terenie Wilanowa,  fundusze zebrane ze sprzedaży kalendarza wspierać będą już po raz kolejny lokalną akcję charytatywną o czym będziemy informować na bieżąco.

 

Kuratorem wystawy jest Pani Magali Gutierrez Carrasco – redaktor naczelna Miesięcznika Teraz Wilanów.

 

akibhpmkhngfhdcg

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli:

Portal o życiu w przestrzeni miejskiej i architekturze „Nowa Warszawa”, portal „Wasz Wilanów” i portal informacyjny „Co w Wilanowie”.

 

logos male