GWIAZDY JAZZU W WILANOWIE WILANÓW JAZZ 2017

Wilanow_Jazz_2017_plakat-page-001

Warszawiacy pokochali jazz w plenerze. Letnie spotkania z tą muzyką cieszą się ogromną popularnością. Sukcesy frekwencyjne koncertów, żywiołowe reakcje publiczności wilanowskiej i zainteresowanie artystów skłoniły dzielnicę Wilanów do zorganizowania w tym roku kolejnej edycji Festiwalu Wilanów Jazz 2017.

 

Po pięciu latach festiwalu Wilanów Jazz All Stars nadszedł czas by coś zmienić, odświeżyć – zaczynając od osadzonej w tradycji, ale lekko pompatycznej nazwy, która została skrócona do WILANÓW JAZZ. Nadal będzie to festiwal dawno odkrytych gwiazd i supernowych, ale zmieni się formuła koncertów, skróci dystans do artystów, a atmosfera stanie jeszcze bardziej przyjazna, niemal rodzinna.

 

WILANÓW JAZZ  to festiwal wybitnych indywidualności, niekwestionowanych gwiazd sceny jazzowej w Polsce i na świecie, najbardziej obiecujących artystów młodego pokolenia i projektów specjalnych. Na program tegorocznej edycji składa się cykl pięciu koncertów wybitnych artystów, laureatów wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, występujących na największych i najbardziej prestiżowych scenach jazzowych.

 

– Tegoroczna odsłona zadowoli wytrawnych fanów jazzu jak i początkujących amatorów tej muzyki. – mówi Artur Buczyński zastępca burmistrza Dzielnicy Wilanów, kreatora festiwalu. – Jesteśmy otwarci na różne gatunki muzyczne. Bardzo się cieszę, że wilanowskie koncerty jazzowe znalazły godne miejsce na mapie stolicy.

 

W lipcu pojawią się: Lora Szafran z piosenkami nieodżałowanego Leonadra Cohena, bracia Oleś z Antonim Gralakiem w awangardowym programie z płyty Primitivo, fenomenalny młody pianista Łukasz Ojdana (RGG) debiutujący w solowym projekcie stworzonym specjalnie dla Wilanów Jazz, w sierpniu nowy program z płyty Hourglass zaprezentuje Szymon Łukowski Quintet z gościnnym udziałem austriackiego gitarzysty Johannesa Rieplera, we wrześniu wystąpi trio Agi Derlak – laureatki Fryderyka 2016 w kategorii Jazz – Fonograficzny Debiut Roku.

 

Koncerty odbędą się na dziedzińcu Muzeum Plakatu w Wilanowie. Start o godz. 19.00. Wstęp na wszystkie koncerty w ramach festiwalu jest wolny.

 

HARMONOGRAM:

9 lipca – Lora Szafran, Sekrety życia według Leonarda Cohena

16 lipca – Oleś Brothers & Antoni Gralak, Primitivo

30 lipca – Łukasz Ojdana, projekt specjalny

6 sierpnia – Szymon Łukowski Quintet feat. Johannes Riepler, Hourglass

17 września – Aga Derlak Trio, Healing

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.

Partnerzy i sponsorzy: Muzeum Plakatu, Centrum Kultury Wilanów, Eko Natolin / Griffin Real Estate, Bricoman.