Fitness24Seven – zdrowie na Twoich warunkach

We wrześniu 2016 r. w Miasteczku Wilanów, przy Al. Rzeczypospolitej 33 skandynawska sieć Fitness24Seven otworzyła swój pierwszy klub fitness w Warszawie. Dostępny w dzielnicy szeroki wachlarz usług umila mieszkańcom załatwianie obowiązków i spędzanie wolnego czasu, ale jest też okazją do nawiązywania kontaktów. Jednym z najlepszych do tego miejsc jest klub fitness, a nowa placówka Fitness24Seven otwarta jest całą dobę, przez cały rok. Mieszkańcy Wilanowa nie znajdą już wymówek, bo wygląda na to, że dbanie o zdrowie nigdy nie było takie proste.  

 

Małgorzata Kolarz (Community Manager F24S): Szybkie tempo życia, obowiązki dnia codziennego, zmęczenie i wreszcie wymówki, że nie ma kiedy zadbać o siebie, są znane większości z nas. Usprawiedliwianie siebie, zwlekanie z podjęciem decyzji o aktywności fizycznej, jest równoznaczne z odsunięciem zdrowia na drugi plan. Czasami jest to sporadyczne, zdarza się, że częste, ale najgorzej, jak stan ten przeobrazi się w permanentne lenistwo. Tryb życia, jaki wybieramy, jest naszym kapitałem, a odsetki i bonusy zbieramy przez cały czas, czy to dotyczy diety, czy też treningów.

 

Klub w Wilanowie otwarty jest całą dobę, 365 dni w roku, nawet w zwyczajowo przyjęte dni świąteczne, dlatego, że wejście do klubu jest za pomocą śluzy, którą po godzinach pracy recepcji, otwiera się kartą członkowską. Takie rozwiązanie umożliwia trening np. w Boże Narodzenie, gdy świetna staje się wizyta w klubie i np. wybieganie przepysznych świątecznych wypieków.

 

Dla jednych stymulujące są treningi poranne, jeszcze przed pracą, dla drugich w przerwie pomiędzy szkołą a domem, a dla innych popołudniowe i wieczorne, gdy ważne jest odstresowanie się i relaks. Tyle metod, ile trenujących, nawet tych w nocy.

 

Rafał Kiszło (Trener Personalny Warszawa Wilanów): Dzięki aktywności fizycznej mamy więcej energii, nasz organizm jest zdrowszy i silniejszy, wydzielamy hormony szczęścia, endorfiny i serotoninę, które pozytywnie wpływają na nasz umysł i ciało, lepiej śpimy, a koncentracja się zwiększa. Wystarczą dwa treningi tygodniowo, by zauważyć różnice w naszym samopoczuciu. Zawsze mówię, że godzinny trening to tylko 4% z dnia, które da radę wygospodarować.

 

Sieć Fitness24Seven ma na ten moment siedem siłowni w Polsce (siłownie są także w Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Bydgoszczy i Lublinie), a klub Wilanów jest siłownią PLUS i oferuje treningi grupowe i zajęcia rowerowe w cenie karnetu. Zajęcia grupowe są świetną alternatywą dla wszystkich, którym w pojedynkę trudno zmobilizować się do ćwiczeń, ale są też często dobrym startem w przygodę ze sportem, bo instruktor prowadzący zajęcia wytłumaczy prawidłową technikę wykonywania ćwiczeń i zachęci do poprawy wyników. Trening grupowy jest wspólnym wyzwaniem i przygodą, dzięki której w zależności od programu uczestnicy spalają kalorie, poprawiają swoją sprawność, kondycję i siłę. W siłowni Wilanów treningi grupowe są zajęciami z programu Les Mills oraz różnorodnymi zajęciami fitness – tanecznymi, wzmacniającymi, mentalnymi i są prowadzone przez doświadczoną kadrę instruktorską.

 

Paweł Marcinkowski (Instruktor w siłowni Warszawa Wilanów): Moim zadaniem w siłowni jest nauka nowych Klientów, jak bezpiecznie korzystać z maszyn, jaką mieć prawidłową postawę ciała, by nie zrobić sobie krzywdy, często tłumaczę nowicjuszom, jak zacząć tę przygodę. Ludzie nie boją się zadawać coraz więcej pytań i sam widzę, jak polepszają swoją technikę i osiągają pierwsze rezultaty po kilku tygodniach treningów.

 

W siłowni Wilanów jest możliwość kupna dodatkowej usługi treningów z Trenerem Personalnym, który ćwiczy z podopiecznymi prawidłowe wzorce ruchowe, wytrzymałościowe, siłowe, opracowuje porady dietetyczne, w zależności od założonych celów i motywuje do osiągania rezultatów. Treningi z Trenerem Personalnym są idealne zarówno dla początkujących, w szczególności tych, którym brakuje samo-motywacji, ale też i dla zaawansowanych, którzy działając wg planu i szukają nowych rozwiązań treningowych, bo nowe ćwiczenia urozmaicają treningi i dają nową energię.

 

Małgorzata Kolarz (Community Manager F24S): Karta członkowska upoważnia do wstępu do wszystkich siłowni naszej sieci, a łącznie mamy ich około 200, licząc także te w Szwecji, Norwegii i Finlandii. Już w styczniu otwieramy kolejną siłownię w Warszawie, przy ulicy Jana Kazimierza 3 i wiemy, że będzie to doskonała możliwość dla lokalnych i mobilnych Warszawiaków, którzy w innym miejscu mieszkają, a w innym mają pracę, czy studia. Nasz koncept świadczy o tym, że zdrowie nie powinno kosztować fortuny, dlatego cena jest bardzo atrakcyjna, a slogan ZDROWIE NA TWOICH WARUNKACH jasno podkreśla i zwraca uwagę na potrzeby każdego człowieka, by regularnymi ćwiczeniami pozytywnie wpływać na swoją sprawność, kondycję, samopoczucie. Mamy szczerą nadzieję, że Fitness24Seven podbije serca tej pięknej dzielnicy Wilanów i przyczyni się do lepszego samopoczucia mieszkańców, stanie się miejscem wspólnego spędzania czasu i poznawania nowych osób, ale i swoich możliwości.

 

Wszystkich, którym po prostu nie chce im się ruszyć z kanapy i zacząć, pracownicy Fitness24Seven przekonują, że niechęć tkwi w nas do pewnego momentu… aż się nie zacznie. Korzyści z aktywności fizycznej są powszechnie znane – po pierwsze zdrowie (wzmacniamy odporność, serce, obniżamy poziom cholesterolu, zwiększamy pojemność płuc, regulujemy poziom cukru we krwi, zwiększamy gęstość kości, mięśnie stają się silniejsze i bardziej wytrzymałe), energia i świeży umysł (ćwiczenia rano pobudzają ciało i mózg do aktywnego działania, aktywność w ciągu dnia jest doskonałym zamiennikiem kawy – podnosi ciśnienie krwi i dotlenia mózg, dzięki czemu odzyskujemy siłę i jasność umysłu), atrakcyjny wygląd (wszyscy wiemy, że ćwiczenia zmniejszają ilość tkanki tłuszczowej i przyspieszają przemianę materii), samopoczucie (wzrasta samoocena, rozładowujemy stres i napięcie), endorfiny (odpowiadają za Twój pozytywny nastrój i lepsze samopoczucie po wysiłku i właśnie dla tej chwili warto się dobrze zmęczyć i spocić). Nie ma wątpliwości, że aktywność fizyczna to inwestycja w siebie samego.