FILHARMONIA DLA DZIECI- MAJ – ZAKONCZENIE SEZONU

Filharmonia dla Dzieci zaprasza:

 

 
VIVALDI DLA DZIECI ! 
 
Kreatywne słuchanie najlepszej muzyki, wykonywanej przez znakomitych artystów Wiener Solisten Orchester i na instrumentach z najwyższej światowej półki – tak zapowiadają się majowe koncerty Filharmonii dla Dzieci, nad którymi patronat objęła Księżna Beata Czartoryska. 
  
 
Oranżerię Pałacu w Wilanowie podczas koncertów zalewa światło. Słonce wpada przez przepiękne ogromne okna i ogrzewa i tak już ciepłą atmosferę. Podczas majowych koncertów pomiesza się jeszcze z radosną  muzyką włoskiego baroku. 

„Cztery Pory Roku” Antonia Vivaldiego
 to muzyka powszechnie znana i lubiana, a dla dzieci bardzo odkrywcza!  Jest to muzyka ilustracyjna pieknie opowiadająca dźwiękami co dzieje się w przyrodzie. Wszystko to da się łatwo usłyszeć kiedy po muzyce tej dzieci mieć będą przewodnika. Wraz z prowadzącą poszukają ukrytego w dźwiękach szczekania psa, śpiewających ptaków, grzmotów i wichrów, mrozu i lodu. Poruszymy ich wyobraźnię i nauczymy rozpoznawać melodie z kanonu najlepszej klasyki. 
 
Koncerty odbywają się pod nazwą „STRADIVARIUS”, bo muzykę przeplatać będą tajemnicze historie o najlepszych instrumentach świata i lutniczych rodach. Aby uwrażliwiać na piękno dźwięku, wspierać rozwój indywidualnych gustów, szerokich horyzontów i uczyć czerpania radości z kultury pełnymi garściami – dzieci posłuchają nie tylko opowieści, ale przede wszystkim znakomitych instrumentów: włoskich i wiedeńskich. Odnajdziemy wspólnie duszę skrzypiec, dzieci dostaną też skrzypce do rąk po prostu na kolanka, żeby same, zupełnie samodzielnie mogły pozaglądać do środka, potrzymać, po dotykać lakier, kształt, kołeczki, zobaczyć jak to działa. Tak więc- piękne brzmienia połączone z samodzielnym odkrywaniem, taki będzie VIVALDI dla Dzieci. 
 
Koncerty odbędą się z udziałem artystów WIENER SOLISTEN ORCHESTER. Solistą koncertów będzie Dyrektor WSO- znakomity skrzypek Piotr Gładki, który grać będzie na skrzypcach Testore z 1730r.  
 
Zapowiada się muzyczna zabawa i cudowna muzyka – czyli przedpołudnie z dużą klasą. Będą to ostatnie koncerty Filharmonii dla Dzieci przed wakacjami. 
 
KONCERTY: 
10 maja, piatek – g.10, 12, 14 – dla przedszkoli, szkół i osób indywidualnych 
11 maja, sobota – g.10, 12, 14 – Koncerty Rodzinne 
Wszystkie dzieci otrzymują domowe książeczki koncertowe z zadankami utrwalającymi koncertowe odkrycia.
 
miejsce: Oranżeria Pałacu w Wilanowie 
 
Bilety: 25 zł, dzieci do roczku bezpłatnie. Bilet upoważnia do wstępu na teren Parku Pałacu, zapraszamy na spacer!
Biuro obsługi widzów tel. 737-169-961. 
Zamówienia: bilety@FilharmoniaDladzieci.pl