Dni Wilanowa 2015 – relacja

9 dni obchodów Dni Wilanowa przyniosło wiele wrażeń. Już w pierwszym dniu dało się poczuć energię mieszkańców, którą z radością uwolniła Anna Lewandowska otwartym treningiem na Plaży Wilanów.

Na placu w Royal Wilanów zostały zorganizowane animacje artystyczne dla dzieci. W Centrum Kultury Wilanów odbył się Dzień Otwartych Drzwi, a na Scenie Kulturalnej na Plaży Wilanów dzieci obejrzały przedstawienie teatralne i uczestniczyły w „magicznym pokazie”. Dorośli natomiast mogli obejrzeć seans filmowy – „Bogowie”, z fenomenalną rolą Tomasza Kota. W nowo otwartym obiekcie Royal Wilanów, swoje drzwi dla klientów otworzył największy salon Nike w Polsce, dzięki organizatorom odwiedzający mieli okazję uczestniczyć w konkursach i wspólnych sportowych zmaganiach. Gry terenowe, turniej golfa, liczne koncerty, spektakle i sportowe atrakcje przypadły do gustu wszystkim mieszkańcom Wilanowa i odwiedzającym naszą dzielnicę gościom. Dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja edukacyjno-informacyjna „Przygotuj się na wstrząs”, dzięki której uczestnicy dowiedzieli się, jak udzielić pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia. Dzieci doceniły przedstawienie zaprezentowane na Scenie Kulturalnej na Plaży Wilanów pt. „Błękitek mówiący Wieloryb”, wyjątkowe show oparte na technologii interaktywnej animacji komputerowej, pozwalającej widzowi „na żywo” rozmawiać z postacią na ekranie.

 

Tegoroczne obchody Dni Wilanowa ukoronował widowiskowy pokaz sztucznych ogni. W ubiegłą niedzielę mieszkańcy bardzo licznie przybyli na Plażę Wilanów, gdzie do wspólnego gotowania zaprosiła Monika Mrozowska, a podróżniczki: Beata Pawlikowska i Nela Mała Reporterka opowiadały o swoich najciekawszych przygodach. Wiele osób podziwiało musztrę paradną na Skwerze Prymasowskim w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej KASKI. Dzieci natomiast świetnie bawiły się na przedstawieniu „Trzy świnki” oraz koncercie „Fanfary dla Wilanowa” w Centrum Kultury Wilanów.

 

W niedzielę 13 września, na Plaży Wilanów odbyła się także kolejna edycja akcji na rzecz zwierząt „Wilanów kocha zwierzaka”. Zorganizowały ją Debiutantki III edycji przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Wilanów miasta st. Warszawy, Fundacji im. Królowej Marii Kazimiery, Stowarzyszenia Akademia Wilanowska, Centrum Kultury Wilanów oraz Przedszkola „Miasteczko Dzieci”. Oprócz zbiórki karmy, kocy, poduszek i innych „zwierzakowych przedmiotów” najważniejszym wydarzeniem były trzy adopcje.  Małe kotki o wdzięcznym imeniu Rozalia i Rysio zostały zaadoptowane przez mieszkańców Wilanowa a czterokolorowa piękność Azalia udała się na pobliską Sadybę. Zwierzątka pochodziły z Kociego Azylu Schronisko Św. Franciszka, z którym Debiutantki współpracują od lat. Wśród znamienitych osób wspierających  naszą akcję  znalazły się m.in. Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, która zawitała na Plażę Wilanów z przepięknym psem KLEKSEM a także Pani Anna Maria Anders – córka gen. Andersa.  Zwieńczeniem tego wspaniałego dnia były koncerty: Kingi Rataj, która porwała widzów w podróż do romantycznej i kolorowej Portugalii, a także Pawła Kaczmarczyka Audiofeeling Trio, fenomenalnego pianisty i utalentowanego kompozytora.

 

Do zobaczenia w przyszłym roku! Mamy nadzieję, że będzie równie energetycznie, kolorowo i ciekawie.

             Foto:Tomasz Szediwy,Grzegorz Królikowski,Jarosław Antoniak,Norbert Budzisz