Co zrobić, jeśli któryś z Twoich bliskich skarży się na zdrowie?

Uzyskanie właściwej diagnozy często wiąże się z poświęceniem sporej ilości czasu, który można byłoby wykorzystać na rozpoczęcie leczenia. Większość z nas wie, jak wygląda wizyta w każdym szpitalnym oddziale ratunkowym, gdzie na pomoc lekarską oczekuje zazwyczaj bardzo wielu chorych. Warto pamiętać, że alternatywą jest tutaj Szpital Medicover, zapewniający przyjęcia bez zbędnego czekania. Co więcej – jeśli pacjent jest osobą starszą lub obłożnie chorą, której trudno jest się przemieszczać, może wcześniejsze wyniki swoich badań za upoważnieniem przekazać komuś z rodziny, by ten w jego imieniu skonsultował się z lekarzem Szpitala Medicover. Na tej podstawie, w czasie konsultacji przedszpitalnej, specjalista wspólnie z chorym lub jego rodziną ustali plan dalszej diagnostyki i leczenia tak, aby pobyt w szpitalu był jak najkrótszy.

 

Oddział Chorób Wewnętrznych Szpitala Medicover zapewnia pełną diagnostykę. Na terenie Szpitala działa laboratorium, w którym wykonywane są specjalistyczne badania w szerokim zakresie. Szpital dysponuje aparaturą do diagnostyki obrazowej – RTG, rezonansem magnetycznym i tomografem komputerowym. Dysponuje również pracownią endoskopową, w której wykonywane są procedury diagnostyczne i lecznicze w zakresie przewodu pokarmowego (gastroskopia, kolonoskopia) oraz drzewa oskrzelowego (bronchoskopia). Istnieje również możliwość zapewnienia pacjentom diagnostyki kardiologicznej z wykorzystaniem możliwości diagnostyki nieinwazyjnej i inwazyjnej oferowanej przez pracownie hemodynamiczną czy elektrofizjologiczną. Wykonuje się tu badania koronarograficzne, elektrofizjologiczne, zabiegi angioplastyki wieńcowej, ablacji zaburzeń rytmu czy wszczepienia stymulatorów serca również w trybie pilnym.

 

„Niektórzy z naszych pacjentów to osoby z chorobami onkologicznymi, które okresowo trafiają na oddział po to, by poprawić stan ogólny w trakcie chemio- czy radioterapii prowadzonej w innych ośrodkach onkologicznych.” – mówi dr n. med. Mieczysław Kopacz, Koordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych, funkcjonującego w ramach Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Szpitala Medicover. Na Oddziale znajduje się ponad 30 łóżek w pokojach o wysokim standardzie pobytu. Do dyspozycji pacjentów pozostają wygodne pokoje jedno- i dwuosobowe.

 

„Zespół lekarzy na Oddziale składa się ze specjalistów chorób wewnętrznych, kardiologów, endokrynologów, konsultujących pulmonologów, hematologów, torakochirurgów, proktologów, a bliska współpraca z sąsiadującą w Szpitalu Medicover Kliniką Chirurgii, Kliniką Ginekologii czy Kliniką Kardiochirurgii pozwala – w razie konieczności – na zapewnienie szybkiej pomocy bez potrzeby przewożenia chorego do innego szpitala. Średni planowy pobyt diagnostyczny na Oddziale trwa kilka dni.” – dodaje dr Mieczysław Kopacz.

 

Oddział Chorób Wewnętrznych Szpitala Medicover diagnozuje i leczy różnorodne schorzenia internistyczne z zakresu chorób przewodu pokarmowego (choroby przełyku, żołądka i dwunastnicy, wątroby i dróg żółciowych, trzustki, jelita cienkiego i grubego wraz z odbytnicą), endokrynologii (jak cukrzyca, choroby tarczycy, nadnerczy), hematologii pulmonologii (choroby płuc i dróg oddechowych

jak astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc, rozedma, schorzenia alergiczne, diagnostyka zespołów bezdechu sennego) oraz choroby układu moczowego (zakażenia dróg moczowych, kamica nerkowa).

 

Szpital Medicover

Aleja Rzeczypospolitej 5, Warszawa

500 900 900

http://szpital.medicover.pl/interna