Business Mama na Wilanowie – czyli nowy koncept Baby Hair

Pani Małgosia Gąsiorowska, wcześniej uznany bankowiec, teraz mama dwójki małych dzieci. Po urodzeniu córki spędziła z nią w domu sporo czasu dając sobie czas na cieszenie się macierzyństwem i wyczekanym potomstwem, a gdy po kilku latach pojawił się na świecie syn wiedziała już, że do pracy chce wrócić szybciej, ale na pewno nie do korporacji. Częste wyjazdy służbowe, spotkania poza godzinami pracy, szeroka, znana wszystkim, rozpiętość godzin pracy jaka panuje w dużych firmach rzadko sprzyjają opiece nad dwójką maluchów. Oczywiście istnieją żłobki, przedszkola oraz nianie, ale najważniejsze jest to, jakie rozwiązanie dla naszej rodziny będzie najkorzystniejsze i jaką decyzje w tej sprawie podejmiemy.

Coraz częstszym zjawiskiem jest brak chęci powrotu do korporacji mam, które mają małe dzieci. Jeśli tylko sprzyja nam rodzina, wspiera mąż lub partner i sytuacja na to pozwala szukamy dla siebie niszy, która da zarówno satysfakcję jak i możliwości zarobienia pieniędzy przy jednoczesnym dopasowaniu godzin pracy do potrzeb naszych i naszej większej już rodziny. I zaczynamy szukać w głowie pomysłu…

W przypadku Pani Małgosi tak właśnie powstała idea stworzenia salonu fryzjerskiego przyjaznego dzieciom. Rozglądając się po Warszawie a Wilanowie zwłaszcza nie widać na mapie naszych lokali usługowych tak specjalistycznego salonu. Owszem, gabinetów piękności mamy bez liku, ale skierowanego wyłącznie na dzieci już nie. A trudno o lepsze miejsce na tego typu usługę niż obfitujący w dzieci Wilanów!

Od pomysłu do realizacji nie minęło więc dużo czasu i tak 18 kwietnia, po zaledwie 3- tygodniowym remoncie otwarty został salon Baby Hair w Miasteczku Wilanów. Miejsce jest bardzo świeże i nowe, mieszkańcy powoli dowiadują się o jego istnieniu, ale zaintresowanie sprawia, że Pani Małgosia jest dobrej myśli. Małych klientów przybywa! A to za sprawą nie tylko samej usługi, ale też dodatkowych atrakcji.

Salon jest nieduży, przytulny, w pastelowych kolorach. Na najmniejszych klientów czekają dwa stanowiska w postaci samochodzików, z ekranami, na których można obejrzeć bajkę lub posłuchać muzyki, dla troszkę większych jest przygotowany profesjonalny fotel, na którym mały klient może poczuć się prawie dorosły.  Dodatkowo jest kącik dla dzieci czekających na strzyżenie z zabawkami i kolorowankami i przyklejona do ściany  miara, dzięki której dzieci mogą przy każdej wizycie odnotować ile urosły.

Pani Małgosia nie ma doświadczenia fryzjerskiego, na razie zatrudniła jedną wykwalifikowana panią fryzjerkę, która ma spore doświadczenie w pracy z dziećmi i właściwe podejście – dużo cierpliwości, uśmiech na twarzy i pogodę ducha. Właścicielka poszukuje jeszcze jednego pracownika. Z doborem kosmetyków jest już łatwiej. Duże, znane firmy specjalizujące się w kosmetykach fryzjerskich robią również serię specjalistyczną dla dzieci – bez parabenów, bez silikonów, ładnie pachnące i nie powodujące podrażnień skóry. Nawet lakier do włosów na zapach malinowy! W salonie oczywiście nie ma usługi koloryzacji włosów czy zabiegów typu trwała ondulacja. Dzięki temu nie ma również charakterystycznego zapachu, który często towarzyszy salonom fryzjerskim dla dorosłych. Zamiast tego możemy jednak zamówić usługę okolicznościowego upięcia, uczesania, zrobienia loków. Przed zbliżającym się okresem komunijnym – usługa wręcz niezbędna. W ciągu najbliższego półrocza, w zależności od tego jak szybko będzie rozwijał się biznes Pani Małgosia planuje wprowadzić jeszcze usługę przekłuwania uszu dla dzieci. Jest to całkowicie bezpolesny zabieg, polegający na wpięciu, specjalnym, przeznaczonym do tego pistoletem, kolczyka z masy pozbawionej metalu i uczulającego niklu. Kolczyki te mają różne kształty i kolory, można wybrać dowolny wzór. Po około 8 tygodniach zmienia się je na wybrane przez rodzica kolczyki ze szlachetnego metalu. Do wykonywania tej usługi potrzebny jest certyfikat, który salon już posiada.

W pierszych tygodniach funkcjonowania salonu Pani Małgosia jest w nim codziennie, żeby osobiście doglądać biznesu. Salon jest otwarty w tygodniu od godz. 10 do 18.30, a w soboty od godz. 9 do 15. Łączenie pracy i prowadzenia domu nie jest łatwe, zwłaszcza pierwsze chwile były trudne, ale przy właściwej organizacji wszystko da się pogodzić. Nieodzowna jest pomoc męża, który wspiera Pania Małgosię w nowej pracy.

W tej chwili jeszcze za wcześnie na omawianie dalszych planów rozwoju biznesu. Otwarcie nastąpiło zaledwie kilka tygodni temu. Niedługo powstanie strona internetowa, póki co, działa fan page na popularnym portalu społecznościowym. W salonie oprócz usług fryzjerskich dla dzieci można również kupić drobne zabawki do 50 zł i ubranka na przyjęcia dla dzieci.

W najbliższych planach są również animacje. Będa to głównie eventy weekendowe, w salonie będzie można spotkać klauna lub zrobić dziecku zmywalny tatuaż. Na zbliżający się Dzień Dziecka przewidzianych jest sporo atrakcji.

Pani Małgosia Gąsiorowska nie planuje już wrócić do pracy w korporacji. Pragnie rozwijać prywatny biznes i czynnie brać udział w wychowaniu swoich dzieci, tak, aby nie przegapić najważniejszych chwil. Będziemy się przyglądac dalszym losom salonu a tymczasem zapraszamy do Baby Hair na Wilanowie!