Business Mama – czyli kariera z dzieckiem pod rękę

Dwie młode mamy spełnione na gruncie zawodowym. Obie urodziły dwójkę dzieci i rzuciły pracę w korporacjach. Wspólnie założyły własny biznes, który właśnie obchodzi piąte urodziny. Małgorzata Kwiatkowska i Agata Czerniakowska-Masiak, założycielki marki Caramella, połączyły pracę z pasją, biznesem i życiem rodzinnym. Jak im się to udało?

Caramella jest polskim producentem artykułów wyposażenia pokoju dziecięcego i istnieje od 2010 r. Firma powstała z tzw. potrzeby, obserwacji i rynkowej luki, ale także przyjaźni i podobnego poczucia estetyki.

– Z Agatą znałyśmy się już wcześniej, obie pracowałyśmy dla dużych firm i byłyśmy aktywne zawodowo. Kiedy zostałyśmy mamami, jeszcze bardziej połączyły nas długie rozmowy i wspólne spacery z dziećmi. W trakcie przygotowań pokoików dla naszych córek zauważyłyśmy, że na rynku istnieje nisza. Brakowało firmy, w której pokój dziecięcy można urządzić gustownie, kompleksowo i do tego online. Wtedy narodziła się pierwsza myśli, która doprowadziła do powstania Caramella – wspomina Małgorzata Kwiatkowska.

Caramella proponuje rodzicom gotowe rozwiązania na kompletne i stylowe urządzenie pokoju dziecięcego. Wszystkie produkty są pomyślane tak, aby tworzyć część spójnej kolekcji, a jednocześnie funkcjonować samodzielnie w istniejącym już wnętrzu.

Przez pierwszy „okrągły” rok obie Panie opracowywały strategię działania oraz koncepcję produktów. Projektowały meble i dodatki, dobierały tkaniny, kolory, wzory, tworzyły całe kolekcje. W tym czasie powstawały również pierwowzory i prototypy. Wszystko organizowały same – jeździły, woziły, nosiły, aranżowały i stylizowały sesje zdjęciowe. Pracowały dniami i nocami, niejednokrotnie z dziećmi na rękach.

Zaczęły od pomysłu i sklepu online. Dziś Caramella ma na koncie szeroki asortyment produktów, salon na warszawskim Wilanowie oraz rzeszę zadowolonych klientów w Polsce i zagranicą, m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwajcarii, Francji, Belgii, na Malcie, Ukrainie, Łotwie i w Niemczech.

Produkty Caramella cechuje najwyższa jakość, oryginalne wzornictwo, niezwykła dbałość o detale oraz ręczne wykonanie. Wszystkie z nich powstają w Polsce, od początku do końca tworzone są przez firmę Caramella – od idei poprzez projekt, do wykonania.

– Na początku wsparciem internetowego biznesu był niewielki showroom w centrum Warszawy, jednak jesienią 2012 r. postanowiłyśmy otworzyć stacjonarny sklep Caramella na warszawskim Wilanowie. Świadomie zdecydowałyśmy się na tę lokalizację. Wilanów to dzielnica w ogromnym potencjałem. Mieszka tu wielu młodych ludzi, a oferta usługowa na ul. Wiertniczej związana jest z branżą wnętrzarską od dawna – mówi Agata Czerniakowska-Masiak, która sama jest mieszkanką Zawad.

O swojej współpracy i budowaniu biznesu mówią otwarcie i z pasją. Uzupełniają się nawzajem doświadczeniami i pomysłami, motywują do działania. I choć po pięciu latach wiedzą, że udało im się osiągnąć wiele, to w przyszłość patrzą cały czas z ambicjami rozwoju Caramella na większą skalę.

Cieszymy się, że w Wilanowie mamy takie pełne sukcesu mamy!