Bezprawna wycinka krzewów podczas obchodów Święta Dziękczynienia w Wilanowie

13.06.2015 r na stronie Gazety Wyborczej – wyborcza.pl, pojawił się artykuł na temat bezprawnego wycięcia krzewów przez Świątynię Opatrzności Bożej w Wilanowie.

W materiale przeczytać możemy o tym jak Centrum Opatrzności Bożej bezprawnie wycięło około stu krzewów w Miasteczku Wilanów, by na ich miejscu postawić scenę na której wystąpił zespół Arka, a także pojawił się prezydent elekt Andrzej Duda. Scena ustawiona została z okazji obchodów Święta Dziękczynienia – 7 czerwca.

Wycięcie ozdobnych krzewów zauważyli pracownicy firmy, która na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta opiekuje się zielenią na terenie Wilanowa, dzień po imprezie, kiedy scena została usunięta, tego samego dnia informacja dotarła do ZOM.

Z zamieszonego w wyborcza.pl materiału dowiedzieliśmy się także, iż nikt z Centrum Opatrzności Bożej nie zwrócił się z formalną prośbą o zgodę na wycięcie, jak się okazuje 110 roślin na powierzchni 63 m kw.

ZOM skierował już sprawę do urzędu Wilanowa, który może wszcząć postępowanie administracyjne w celu ukarania sprawców. O sprawie zniszczenia krzewów ZOM powiadomił policję. Oddzielne postępowanie wyjaśniające prowadzi urząd dzielnicy.

Rzecznik prasowy Centrum Opatrzności Bożej w odpowiedzi na zapytanie Gazety Wyborczej o zaistniałą sytuację przeprosił i poinformował, że w najbliższym czasie w miejscu wycięcia krzewów zostaną nasadzone nowe, zgodnie z planem zagospodarowania terenu.