Bądź jak Michelle Obama i trenuj w Orangetheory Fitness Wilanów

Ponad 1000 lokalizacji na całym świece i niemal 1 000 000 osób, które wykorzystują Efekt Orange, by osiągać swoje cele. Niepowtarzalna, autorska metoda indywidualnego treningu, dostępna jest już w nowym klubie klasy premium na Wilanowie. Na czym polega ulubiony trening Michelle Obama, jednej z najbardziej wpływowych kobiet świata?

 

Rewolucja prosto z USA
Stany Zjednoczone to wyjątkowe miejsce dla kultury sportu w formie, którą dziś znamy na całym świecie. To właśnie w tym kraju, dzięki NASA, narodził się w latach 70’ pierwszy program aerobiku, który następnie do kanonu popkultury na stałe wprowadziła niezapomniana Jane Fonda. Fitness i bycie fit stopniowo stawało się modową i towarzyską koniecznością, dzięki kolejnym, potężnym ambasadorkom i ambasadorom z Fabryki Snów.
Przez niemal 50 lat, Amerykanie drogą innowacji szlifowali metody poprawiania kondycji tak, by wykonywana aktywność fizyczna była jednocześnie efektywna i przyjemna dla uczestników. Sportowy przełom na miarę XXI wieku, po raz kolejny nastąpił na Florydzie, gdzie dekadę temu Ellen Latham opracowała swój rewolucyjny trening metaboliczny, który pod nazwą Orangetheory Fitness podbił serca Michelle Obama, Forbes US, New York Times i miliona osób w 24 krajach całego świata. 

 

 

 

Efektywność poprzez intensywność    
W czym tkwi sekret pomarańczowych treningów? Między innymi w autorskiej formule maksymalnej efektywności, która pozwala spalić nawet 1200 kalorii w jedyne 60 minut. Orangetheory Fitness to 60 minutowy, opracowany naukowo, interwałowy trening całego ciała. Ten unikalny, indywidualny trening w grupie polecany jest wszystkim, niezależnie od wieku, aktualnej kondycji i celów treningowych. Zajęcia prowadzone są pod okiem wykwalifikowanych trenerów i wykorzystują różnorodne wyposażenie, w tym bieżnie, ergometry wioślarskie, TRX, hantle czy bosu. Do tego dobra muzyka i charakterystyczne, pomarańczowe światło, które dodaje energii.
    

Aby jeszcze efektywniej osiągać cele, trening wspierany jest przez technologie. Wyniki treningu widoczne są w czasie rzeczywistym, a po treningu przesyłane są na maila ćwiczącego. Trenerzy w każdej chwili gotowi są omówić postępy i określić nowe cele. O różnorodność i holistyczną pracę nad wszystkimi partiami ciała dba specjalny oddział na Florydzie, który planuje zestawy ćwiczeń na każdy dzień roku. Ten sam trening, nigdy więcej się nie powtórzy. Brzmi jak plan doskonały?    

 

Trening w rytm serca
Formuła Orangetheory Fitness wyprzedziła rynkowe trendy
o dekadę. Marka zmieniła paradygmat myślenia o grupowym fitnessie, rozstrzygając jego podstawowy problem, tj. różne potrzeby uczestników i ich stopnie zaawansowania. Dotąd tylko w teorii ćwiczyliśmy w grupie indywidualnie.

Stale doskonalony mechanizm ćwiczeń został oparty na wskazówkach najlepszego trenera – naszego własnego serca. Dzięki wykorzystaniu pulsometrów i monitorowaniu pracy serca w czasie rzeczywistym, trening dopasowuje się do indywidualnych możliwości każdego uczestnika, tak aby osiągał najlepsze dla siebie wyniki i spalił podczas 1h nawet do 1200 kcal.

 

 

 

Każdy z ćwiczących, choć realizuje ten sam program, to wykonuje go we własnym tempie i z intensywnością, które odpowiadają jego predyspozycjom. W ten sposób w studiach Orangetheory Fitness na całym świecie, obok siebie, w swoim tempie, ćwiczą osoby młode, starsze, rozpoczynające swoją drogę do wymarzonej kondycji i sylwetki, czy będące aktywnymi sportowcami.        

– Rolą trenera jest czuwanie nad prawidłowością wykonywanych ćwiczeń, zaś pulsometry wykorzystywane na treningu podpowiadają na jaki wysiłek może pozwolić sobie każda z osób, aby uzyskać najlepsze efekty w bezpieczny sposób. Pulsometry mierzą i wyświetlają na dużym ekranie w sali stopień pracy serca i liczbę spalonych już kalorii. W ten sposób wiadomo jak dobrać intensywność ćwiczeń oraz kiedy można dać z siebie jeszcze więcej, bez ryzyka przeciążenia organizmu. – mówi Bartosz Bauer, Head Coach Orangetheory Fitness Wilanów.    
– Podczas treningu pracujemy na wysokim tętnie, powyżej 84% pracy serca. To sprawia, że możliwe jest wywołanie efektu EPOC (Excess Post-exercise Oxygen Consumption) – naturalnego sprzymierzeńca w walce z tkanką tłuszczową. W ten sposób kalorie będą spalane nie tylko podczas treningu, ale także przez kolejne 36 godzin po jego zakończeniu. – dodaje trener Bartosz Bauer.    

 

 

Twój sukces naszą misją
Orangetheory Fitness ma jeden cel: pomóc Klubowiczom osiągnąć marzenia o docelowej kondycji, w zrównoważony, zdrowy i pozytywny sposób. W myśl hasła marki „More Life” – wszystko po to, aby na co dzień więcej korzystać z życia.

 

 

Od kilku miesięcy, w centrum Vis a Vis przy ul. Przyczółkowej 219 funkcjonuje drugie studio Orangetheory Fitness w Polsce. Lokalizacja ta została okrzyknięta przez zespół marki z USA prawdopodobnie najbardziej prestiżowym i eleganckim klubem marki na świecie. Już dziś można umówić się na bezpłatny trening próbny wraz z pomiarem i analizą składu ciała z trenerem za pośrednictwem strony internetowej www.otfpolska.pl.

 

 

Umów się na bezpłatny trening próbny

ul. Przyczółkowa 219
02-968 Warszawa
tel: 22 100 27 42
www.otfpolska.pl