Amerykańska edukacja w stolicy. Spokój i gwarancja sukcesu.

Edukacja w International American School of Warsaw może zapewnić spokój, ciągłość nauki i możliwość ukończenia zarówno podstawowego etapu (klasa 1-8) jak i liceum w systemie znacznie bardziej elastycznym i przyjaznym, kończącym się dyplomem American High School Diploma.

 

Dyplom ten jest uznawany nie tylko na uczelniach wyższych w USA, lecz nostryfikowany przez większość uczelni w Polsce.

 

 – Nasza placówka funkcjonuje według międzynarodowych standardów. Istotnym wyróżnikiem jest indywidualne podejście do każdego ucznia, otwieranie przed nim możliwości rozwoju zainteresowań – zarówno na poziomie podstawowym jak i wyższym. W liceum nasza szkoła pozwala na wybór kilku przedmiotów i egzamin z zakresu tematycznego, pokrywającego się z indywidualnymi kompetencjami ucznia. Oczywiście oprócz matury amerykańskiej placówka oferuje maturę polską oraz IB – podkreśla Matthew Krasner, dyrektor programowy IAS w Warszawie.

 

 Wielu rodziców i uczniów nie zdaje sobie sprawy z faktu, iż nie są skazani tylko na polską maturę lub bardzo intensywny, 2-letni proces edukacji w systemie International Baccalaurerate, który wymaga poświęcenia maksymalnej ilości czasu i edukacji w systemie przypominającym pisanie doktoratu. Jest alternatywa. Co więcej, amerykańska szkoła IAS na Ursynowie gwarantuje spokój i ciągłość nauki niezależnie od zmieniającej się sytuacji w polskim systemie edukacji.

 

 International American School of Warsaw to system etapowy, pozwalający na rozwój indywidualnych zainteresowań i umiejętności, podzielony na bloki tematyczne. Testy oceniane są w skali, a całościową ocenę placówka wystawia ze średniej punktów uzyskanych z wielu testów.

 

 – Taki system pozwala na uniknięcie stresu, zachęca do pracy przez cały okres trwania roku szkolnego. Co więcej, system pozwala na indywidualną interpretację i rozwiązywanie zadań podczas egzaminów, rozwijając kompetencje każdego ucznia – dodaje Matthew Krasner z International American School of Warsaw.

 www.ias.edu.pl