7 ZASAD LEONARDA DA VINCI

Znacie książkę „Myśleć jak Leonardo da Vinci” autorstwa M. J. Gelba, innowatora w dziedzinie twórczego myślenia, szybkiego uczenia się i kreowania liderów? Jest to ponad 300 stron, które mogą stanowić 7 kroków do genialności na co dzień. Jest jeden warunek – praktyka! Tego w książce też nie brakuje. Znajdziecie tam sporą bazę wskazówek oraz praktycznych metod myślenia, a także będziecie mieli okazję wytrenować swój umysł, a w tym:

  • kreatywność
  • rozwiązywanie problemów
  • wyznaczanie celów
  • osiąganie równowagi i harmonii

Dla niektórych brzmi to znajomo, ale zapewniam, że M. J. Gelb postarał się i nie stworzył kolejnej pozycji podobnej do pozostałych. Dzięki analizie notatek, wynalazków i dzieł sztuki Leonarda, opracował 7 zasad, które stanowią element geniuszu Mistrza. Dzięki tej książce każdy może samodzielnie je w sobie rozwijać.

 

FullSizeRender (11)

Notatka jednego ze studentów Warszawskiej Szkoły Reklamy, którą wszyscy wykonywali w ramach prowadzonych przeze mnie zajęć „Warsztaty learningowi” oraz „Trening kreatywności”.

FullSizeRender (9)

Notatka jednego ze studentów Warszawskiej Szkoły Reklamy, którą wszyscy wykonywali w ramach prowadzonych przeze mnie zajęć „Warsztaty learningowi” oraz „Trening kreatywności”.

 

 

Poniżej znajdują się linki do kropli teorii i ćwiczeń praktycznych do każdej z 7 zasad:

1. ciekawość

2. eksperymentowanie

3. zmysły

4. rozmycie

5. sztuka/nauka

6. cielesność

7. spójność

Wierzę, że regularny trening pozwoli wyzwolić nie używany dotychczas w pełni Wasz potencjał umysłowy. Mnie ta książka zainspirowała nie tylko do samorozwoju, ale i do dzielenia się z innymi znanymi mi i wypróbowanymi osobiście metodami pracy umysłowej.

Basia Antonowicz

Zrzut ekranu 2015-11-17 o 09.17.53

trener efektywnych technik pracy umysłowej i kreatywności

metodyk i trener Centrum Edukacji SENSUS

dumna żona triathlonisty

wilanowska mama szczerbatej pierwszoklasistki i szczebioczącej dwulatki

pasjonatka uczenia się i inspirowania do rozwoju innych

antonowiczbasia.pl

basia.antonowicz@gmail.com

503 592 125